Znojmo se popere o vítězství v Salzburgu

PÁ 31. 1. 2014
Poslední utkání před třítýdenní olympijskou přestávkou čeká na znojemské hokejisty. Ti se po necelých osmačtyřiceti hodinách opět postaví salzburgským Býkům, tentokrát však v jejich toreadorské aréně. Kdo si ze souboje odnese trofej v podobě bodů? Zápas začíná v sobotu v 17:30.
» Hvězda soupeře
Americký zadák Troy Milam má na Česko hezké vzpomínky v podobě svého dvouletého angažmá ve Spartě. Nejproduktivnější bek Salzburgu už nyní válí v EBEL a myslí na mety nejvyšší.

S žádným jiným svým soupeřem nemá Salzburg tak strašidelnou bilanci jako se Znojmem. Pět zápasů a jen jedno vítězství po prodloužení, navíc Býci prohráli oba dosavadní zápasy s Orly na domácím kluzišti. Přesto mají svěřenci kouče Dona Jacksona na svém kontě devět bodů a po pěti zápasech nadstavby ztrácí jen jeden bodík na lídra tabulky z Vídně.

Čtvrteční duel na jihu Moravy přinesl napínavou a nervy drásající podívanou se šťastným koncem pro domácí mužstvo, které rozhodlo o rozuzlení střetnutí až v posledních šesti minutách. „Znojmo bylo lepší, aktivnější a mělo také více šancí než my. Nicméně i my jsme měli příležitosti ke vstřelení branky,“ zhodnotil utkání útočník Salzburgu Manuel Latusa.

To znojemští hokejisté se opět rozhoupali k vítězství, které po předchozích zaváháních potřebovali jako sůl. Vrátili se tak zpět do vytoužené TOP 4. Kouči Jiřímu Režnarovi tak dali jeho hráči ten nejlepší dárek k narozeninám. Ovšem další dáreček může přijít již v sobotu. Orli se v Salzburgu představí bez zadáka Davida Pojkara, kterému skončilo hostování z Mladé Boleslavi, s nachlazením pak bojuje Milan Procházka, další útočník Petr Beránek je po artroskopii kolena.

Salzburg - Vídeň 5:0
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 51 bodů (16 + 35) Thomas Raffl, 41 bodů (21 + 20)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 25 bodů (4 + 21) Troy Milam, 29 bodů (5 + 24)
brankáři Sasu Hovi (91,9 %) Luka Gračnar (92,2 %)
využití přesilovek 20,45 % 19,55 %
úspěšnost oslabení 83,86 % 83,26 %

Hlavní rozhodčí: #22 Manuel Nikolić, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí: Jan Cerne, Jakob Schauer

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Pavlikovský, Sova, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Müller, Magovac – Blatný, Fiala, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Novák – Špaček, Bartoš, Jiránek.
Gračnar – Trattnig, Milam, Heinrich, Fahey, Mühlstein, Boivin, Pallestrang – Nödl, Roe, Meckler – Kristler, Latusa, Raffl – Cullen, Brophey, Keith – Welser, Komarek, Hofer.