Znojmo se v hokejové Evropě neztrácí a stíhá stovku nejlepších

Aktuální zprávy
NE 12. 7. 2015
Ani v loňské sezóně se znojemští hokejisté neztratili v žebříčku dvě stě padesáti nejlepších evropských hokejových klubů. Podobně jako v ročníku 2013/2014 skončili těsně za hranicí první stovky.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Žebříček, jenž každoročně sestavují přední statistici, vyhrál podesáté v řadě klub ruské Kontinentální hokejové ligy. Loni to byl Metallurg Magnitogorsk, letos dosáhl na nejvyšší mety CSKA Moskva. Rusům patří navíc i druhá a čtvrtá pozice. Třetí skončila švédská Skellefteå.

TOP 10

• 1. CSKA Moskva (RUS)
  • 2. SKA Petrohrad (RUS)
  • 3. Skellefteå AIK (SWE)
  • 4. Ak Bars Kazaň (RUS)
  • 5. Växjö Lakers (SWE)
  • 6. Kärpät Oulu (FIN)
  • 7. Dinamo Moskva (RUS)
  • 8. Sibir Novosibirsk (RUS)
  • 9. HC Oceláři Třinec (CZE)
  • 10. HC Verva Litvínov (CZE)

Co se týče českých týmů, nejlépe dopadli HC Oceláři Třinec, kteří opanovali základní část extraligy, a v žebříčku obsadili devátou pozici. Hned v závěsu je letošní mistr ČR z Litvínova (10.).

Orli jsou na tom nejlépe z českých klubů nehrajících nejvyšší tuzemskou soutěž. Třetí místo po základní části a následný konec ve čtvrtfinále jim přinesl 109. příčku. Z EBEL se nejvýše umístil Salzburg (68.), jenž si oproti sezóně 2013/2014 polepšil o dvacet míst. Do první stovky se ještě vlezli Vídeň (93.) a Linz (97.).

Tam nalezneme i všech osm soupeřů Znojma v letní přípravě: Litvínov (10.), Ingolstadt (28.), Zug (32.), Zlín (45.), Hradec Králové (53.), Plzeň (65.), Ambri Piotta (87.) a Chabarovsk (95.)

Orli si sice pohoršili v konečném žebříčku o jednu pozici, ovšem sezóna 2014/2015 pro ně byla v tomto ohledu druhá nejúspěšnější od roku 2009. Nejlépe si vedli v ročníku 2005/2006, kdy získali v extralize bronzové medaile a v Evropě obsadili 28. pozici.

Žebříček je sestavován podle získaných bodů v ligových a pohárových utkáních. Největší vliv mají body ze základní části. Roli v celkovém umístění týmů hraje také náročnost soutěže. Kompletní umístění týmů pro sezónu 2014/2015 naleznete zde.