Znojmo zavítá do Slezského vojvodství

PO 31. 8. 2009
<em>Znojmo</em> - Už jen tři přípravná utkání mají před sebou znojemští hokejisté. Všechny odehrají na hřištích soupeře. K tomu prvnímu zamíří do více jak 300 km vzdáleného polského města Tychy, které se nachází ve Slezském vojvodství blízko Katovic. Stadion zimowy Tychy vůbec poprvé přivítá na svém ledě Orly ze Znojma a začátek utkání je naplánován na 17.00 hod.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

S polským vicemistrem GKS Tychy doma zvítězili Orli 4:2. O jejich první výhře v přípravě rozhodla druhá třetina, kterou vyhráli 3:0 zejména zásluhou Tomáše Hradeckého a Přemysla Sedláka. Znojemský gólman Michael Panec držel čisté konto až do třetí dvacetiminutovky. Strážce orlí klece musel také čelit mnoha atakům od hráčů polského celku a jeden z nich rozpoutal pěstní souboj mezi Tomášem Protivným a Michalem Woznicou.

⇒  Nově zrekonstruovaný stadion v Tychách poprvé přivítá znojemské Orly

GKS Tychy v posledním utkání jednoznačně vyhrály 5:0 nad mužstvem Akuna Naprzod Janov, které vloni obsadilo pátou příčku polské nejvyšší hokejové soutěže. V sestavě se objevil ve Znojmě známý obránce Tomáš Jakeš a podařilo se mu asistovat u jednoho gólu.

Znojemské mužstvo pomale uzavírá soupisku a nejpozději do konce tohoto týdne by měla být známá její podoba. Zároveň ale v týmu přibývá zraněných hráčů. Z posledního zápasu odstoupil kvůli naraženému kolenu Jiří Beroun. S menšími zraněním se potýkají Karel Plášek, Petr Hořava a Vladimír Říha, u nichž existuje možnost, že do utkání nastoupí. Delší dobu se zotavují Peter Sojčík, Jiří David a Vladimír Kýhos.

Orli budou určitě chtít navázat na sérii posledních tří výher. Navíc několik hráčů bojuje o místo v sestavě, a tak se budou snažit u polských sousedů představit v co nejlepším světle.

Poslední vzájemné utkání

ORLI ZNOJMO - GKS TYCHY 4:2 (0:0, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 25. Hradecký (Říha, Protivný), 35. Sedlák z trest. střílení, 37. Hradecký (Sedlák), 50. Plášek (Morava) - 46. Bacul (Paciga), 56. Proszkiewicz (Garbocz). Rozhodčí: Čech. Vyloučení: 9:9, navíc Protivný (ZNO) a Woznica (TYC) 5 + do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 650. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.

Sestavy z posledního utkání

ORLI ZNOJMO: Horčička - Štrach, Morava, Štach, Protivný, Lattner, Kolafa - Havlík, Haman, Svoboda, Sedlák, Hradecký, Vyletelka, Barták, Staněk, Beroun

GKS Tychy: Witek - Gonera, Mejka, Jakeš, Krokosz, Sokol, Majkowski - Bacul, Paciga, Parzyszek - Proszkiewicz, Garbocz, Woznica - Wolkowicz, Galant, Witecki - Kotlorz, Krol, Gurazda, Banachewicz