Zprávy z Kanady: Juniorský tým čeká první zúžení kádru

Reprezentace
ST 21. 12. 2005
K e l o w n a - Česká výprava hokejistů do dvaceti let má za sebou první přípravný zápas v Kanadě. Tým, ve kterém je i znojemská dvojice obránců Šmach, Švrček a jenž jako asistent sleduje ze střídačky Jan Votruba, podlehl v úterním přípravném utkání před mistrovstvím světa v Kelowně domácí Kanadě 1:2. Celek Radima Rulíka a Jana Votruby inkasoval rozhodující branku 50 sekund před koncem, kdy se trefil Michael Blunden.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024 Kanaďané se ujali vedení v 11. minutě, když Mrázkovo vyloučení potrestal Toews. V 35. minutě vyrovnal rovněž v přesilovce Meidl, ale v poslední minutě zajistil domácím výhru Blunden. V české brance nastoupil od začátku litvínovský Radek Fiala, v polovině utkání ho vystřídal Ondřej Pavelec. Ondřej Šmach nastoupil v první obranné dvojici s Jakubem Kindlem, Jan Švrček hrál ve třetí pětce s vítkovickým Michalem Gulašim.

"Byl to dobrý zápas, bohužel jsme v závěru udělali zbytečnou chybu. Pro některé hráče to byl boj o nominaci, takže jsme nastoupili bez šesti hráčů včetně brankáře Schwarze," řekl v rozhovoru pro ČTK trenér Rulík.

Dnes v noci se chystá s asistentem Janem Votrubou a realizačním týmem prvně zúžit nominaci. V kádru má nyní bez obránce Ladislava Šmída, o jehož uvolnění z farmy Anaheimu v Portlandu není stále jasno, devětadvacet hráčů. Do kempu se z původního výběru nezapojil zraněný útočník Michal Řepík z týmu WHL Vancouver Giants.

"Zúžíme nominaci o dva obránce a dva útočníky. Do startu šampionátu nás čeká ve čtvrtek ještě přípravný zápas se Švýcarskem a není jisté, jak to dopadne se Šmídem. Necháme si tak vedle tří brankářů ještě osm obránců a čtrnáct útočníků," dodal Rulík. Šampionát chce odehrát se sedmi beky a třinácti útočníky.

Výsledek: Kanada ´20´ - Česká republika ´20´ 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 11. Toews, 60. Blunden - 35. Meidl (Krejčí, Gulaši).