Znojmo otočilo duel s Klagenfurtem a doma bodovalo pošesté v řadě

19.12.2017 | Lukáš Caha, Petra Matůšová

Klagenfurt sice otevřel gólový účet utkání již ve čtvrté minutě, následně se však prosazovali již jen Orli. Soupeřova gólmana překonali dohromady třikrát a stejný počet bodů zůstal i na jihu Moravy.

30.kolo, úterý 19. 12. 2017, 18:30
Klagenfurt
Branky a nahrávky: 20. Lattner (Bartoš, Bořuta), 29. Matuš (Mrázek, Němec), 32. Yellow Horn (Beroun, Plíhal) – 4. Fischer (Talbot, Schnetzer). Rozhodčí: Babić, Baluška – Nemeth, Soos. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 2186. Střely na branku: 25:32. Průběh utkání: 0:1, 3:1.
ORLI ZNOJMO: Schwarz – Pastor, Stehlík, Lattner, Bořuta, Biro, Plutnar, Šnajnar, Zajíc – Miller, Raška, Číp – Němec, Matuš, Mrázek – Špaček, Bartoš, Guman – Beroun, Plíhal, Yellow Horn.
EC-KAC: Duba – Schnetzer, Fischer, Kapstad, Robar, Strong, Schumnig, Duller – M. Geier, Talbot, Lundmark – Ganahl, Hundertpfund, Bischofberger – S. Geier, Koch, Rheault – Harand, Brucker, Richter.

Znojemští hokejisté si velmi ztížili vstup do duelu, když již v jednadvacáté vteřině usedl na trestnou lavici Lattner. Klagenfurt se v početní výhodě zatím jen rozjížděl, a tak ten pravý úder přišel již v plném počtu hráčů na obou stranách. David Joseph Fischer využil šikovného pasu do zaskočené domácí obrany a přesouvající se Schwarz už neměl šanci včas zakročit. Orli v další části třetiny jen těžko hledali odpověď, nepomohly ani početní výhody. Až v samotném závěru se Jihomoravané před gólmanem Dubou osmělili. Jan Lattner vydoloval s pomocí spoluhráčů odražený puk před brankovištěm a zametl jej do sítě.

Klidnější začátek druhého dějství vystřídala v polovině utkání velmi dobrá pasáž ze strany Znojma. Tu gólově načal Radim Matuš, jenž si počkal na přihrávku z rohu kluziště a z první poslal puk do vzdálenějšího horního růžku brány. O tři minuty později vybuchly tribuny potřetí. Colton Yellow Horn si elegantně najel před Dubu a našel malou skulinku u tyče. Rozjeté znojemské hráče přibrzdilo oslabení, které ale zvládli ubránit na výbornou. Posléze z rychlého brejku pálil tvrdě Němec jen do připravených Dubových betonů. Orli dál těžili ze znovu nalezeného elánu a Guman z další akce nastřelil břevno! I tak ale odcházeli domácí do kabin se slibným náskokem.

Třetí třetina přinesla zprvu svižnější podívanou, která se přesouvala z jedné strany kluziště na druhé, ale větší šance si týmy vytvářely jen sporadicky. Častěji u puku byli přeci jen hosté, kteří měli před sebou nelehký úkol. Obětavě bránící Orli ale nenechávali nic náhodě a vystavěli před Schwarzem defenzivní hráz. Postupem času se navíc začaly kupit nepřesnosti v rozehrávkách. Znojmo ale zvládlo svou roli takticky dobře, a když i Bischofberger zcela volný před domácí bránou minul, začalo být o držiteli tří bodů jasno. Ani tah s odvoláním Duby nevyšel, Jihomoravané tak mohli slavit důležité vítězství.

Tomáš Jakeš (Znojmo): Byl to pro nás strašně těžký zápas, ač to tak nemusí vypadat. Tabulka je vyrovnaná a my věděli, o co bojujeme. Myslím si, že bylo i na ledě vidět, že jsme měli chuť to Klagenfurtu vrátit. Poctivě jsme se připravovali a kluci šli za vítězstvím. Ten zápas byl podobný jako v neděli, ale dnes jsme se dostávali víc do branky. Chyběla nám ta agrese, kterou jsme teď projevili a dávali díky ní góly.