Vítkovice
1/3
2/3

Orly gól do šatny nespasil

Z n o j m o - Série dvou moravských klubů se na víkend přesunula do "orlího hnízda", kde se opět očekával vyrovnaný zápas. První třetina i polovina druhé tomu nasvědčovala, skóre se poprvé měnilo až v čase 35:34 z hole vítkovického Irgla. O chvíli později už hosté vedli o dvě branky a s domácími to vypadalo zle. Současně se sirénou však stihl snížit <b>Čakajík</b>. Tato branka ale rytířům příliš neublížila, v posledním dějství si hlídali náskok a znovu Irgl přidal ještě třetí zásah. Orli nedokázali snížit ani při závěrečné power play.
První čtvrtfinálový zápas na znojemském ledě začal vcelku opatrně a neúspěšnými úvodními pokusy na obou stranách. Větší šanci si po chvíli vypracovali Ludvík s Eratem, Pinc ale jejich úmysl se střílenou tečovanou přihrávkou vystihl. Největší příležitost měl na druhé straně mladý Köhler, ale Trvaj jeho samostatný únik zkušeně zlikvidoval. Po dalších dvou střelách druhé domácí formace došlo k prvním vyloučením; společně šli trestnou lavici zahřát Bičánek a Šebesta. Po jedné přesilovce pak ještě do konce třetiny dostal každý tým, ale Znojmo ji nevyužilo a ta vítkovická se dohrávala v dalším dějství, rovněž bez efektu. Mezitím mohly Vítkovice ještě dvakrát upravit skóre, ale Kuboš ani Köhler neuspěli.

Po přestávce stáhli trenéři Znojma sestavy do tří pětek a věřili, že se hráči dostanou do tempa. Opravdu se tak stalo, Orli si začali častěji pronikat do útočného pásma, kde soupeře dostávali pod tlak. Z další přesilové hry ale nic nevytěžili, brzy po uplynutí trestů na obou stranách však obrovskou šanci spálil Dopita, jenž nestihl zamířit do odkryté klece po vyjetí Pince. Za to Orli tvrdě zaplatili dvěma góly v rozmezí 87 vteřin. Nejprve v 36. minutě dorazil za Trvaje vlastní střelu Irgl, poté po chybě obrany naservíroval Káňa přesný pas číhajícímu Šebestovi. Znojmu se ještě před sirénou naskytla hra v početní výhodě, kterou stihl téměř současně s vypršením času využít Čakajík.

Také na začátku poslední dvacetiminutovky Znojemští doufali v to, že na Vítkovické vlétnou. Vypracovali si několik slibných příležitostí, ale jakoby se jim přilepila smůla na hokejky, nedokázali v ideálních pozicích skórovat. Ani jedno z mužstev opět nevyužilo po jedné přesilovce, hosté postupně začali znovu přebírat iniciativu a jejich snažení nakonec vyústilo v 55. minutě ve třetí branku. O tu se znovu postaral Irgl, jehož nechali znojemští beci zcela osamoceného na modré čáře. Kouč Hořava ještě ke konci sáhl k odvolání brankáře, snížit mohl před Pincem dobře postavený Erat, ale ostravský celek už si nenechal své druhé vítězství v sérii vzít.

Jan Votruba (Znojmo): Za celý zápas jsme prakticky nenašli zbraň na to, jak bychom mohli soupeře překonat. Scházela nám hokejovost i systém. Obtížně jsme se dostávali před branku. Vítkovice jsou lepší v situacích jeden na jednoho.

Miloš Holaň (Vítkovice): Dnes jsme viděli asi nejhezčí hokej z těch tří zápasů, co jsme se Znojmem dosud odehráli. Čekali jsme, že domácí do nás půjdou víc, ale víc šancí jsme měli my. Navíc skvěle zachytal Marek Pinc.