O<sub>2</sub> Extraliga - ne 10. 9. 2006
Kladno

Výborné domácí vykročení

První domácí utkání v nové sezoně s sebou přineslo pohledný hokej, množství vyloučení, dramatický konec a první body pro Znojmo. Úzkostlivé posuzování některých zákroků rozhodčími neplnilo hlavní účel dodržet plynulost a čistotu hry, ale bylo spíš v neprospěch hokeje. Nejvýraznější postavou byl <b>Karel Plášek</b>, který zaznamenal tři body za gól a dvě asistence.
Už po pár vteřinách měli hosté možnost hrát početní převahu, ale byli to právě domácí, kdo mohl otevřít skóre. Pucher však před prázdnou bránou po přihrávce Svobody těsně minul kotouč. O pár minut později poslal Jareš do samostatného úniku Dopitu, ale jeho střelu k pravé tyči Orct vyrazil. Kladno se do první velké šance dostalo až v 9. minutě. Zasloužil se o to Horna, který byl zcela sám před Trvajem, znojemského brankáře však nepřekonal. Krátce na to, v přesilovce Rabatu, se k puku dostal Martin Procházka, Trvaj se stihl včas přesunout a zabránil tak otevření skóre.

Gólu se diváci dočkali ve 13. minutě. Čakajík naznačil střelu, pak ale přihrál mezi kruhy Eratovi a ten překonal Orcta. Hosté dokázali odpovědět vzápětí. V početní převaze se do samostatného úniku dostal Hluchý a propasíroval puk za Trvaje. Orli se však do konce třetiny dokázali prosadit ještě jednou. Mezi obránci se do obranného pásma protáhl Plášek, přihrál Berounovi, který nekompromisně zavěsil. Do konce prvního dějství se ještě, po zmatku v kladenském brankovišti, ocitli v šanci Pucher a po něm Růžička, kteří nebezpečně pálili, ovšem oba pokusy nenašly cíl.

Prostřední část začala šancemi obou týmů. Nejdříve pálil z pravého kruhu kladenský Pavlas, Trvaj si s jeho střelou poradil. Na druhé straně Beroun vystřelil, brankář hostí střelu vyrazil, k vyraženému puku se dostal Plášek, jenž však ani nadvakrát nedokázal puk dorazit do kladenské svatyně. Za Kladno se osmělil Havel. Po přihrávce Frolíka pálil z voleje jen těsně nad.

V polovině utkání přidalo Znojmo třetí gól. Po vyhraném buly si Mojžíš popojel do výhodné střelecké pozice a trefil přesně levý dolní růžek branky Rabatu. Kladenští hráči však nesložili zbraně a nadále nebezpečně útočili. Důkazem toho byl Hluchý, který vystřelil a potom i několikrát dorážel, naštěstí pro Orly bez úspěchu. O pár minut později se po odrazu puku u levé tyče domácí branky objevil zcela nekrytý Patera, puk v rozhodující chvíli netrefil. Druhé dějství tak skončilo dvougólovým vedením znojemských.

Poslední třetina začala pro domácí černě. Hned na začátku byl za podražení vyloučen Pucher a z následné přesilové hry vstřelil kontaktní gól Havel. Dále se utkání neslo ve znamení vyloučení a usilovného bránění obou týmů ve snaze nedostat gól.

V další šanci se objevil až v polovině třetí části „orel“ Růžička, jenž tečoval Němečkovu ránu, ale Orct reflexivně vytasil svoji lapačku. Pár minut na to zavezl Haman puk do třetiny, snažil se překonat gólmana hostí, ten vyrazil, ke kotouči se dostal Plášek, který dorážel, ale síť kladenské svatyně nerozvlnil. Chuť si spravil dvě minuty na to. Zajel do útočného pásma, vypíchl puk kladenskému obránci, jen tak do něj šťouchl a kotouč prošel k překvapení všech gólmanovi mezi betony.

Radost z dvougólového vedení opět netrvala dlouho. Pavlas střílel do skrumáže před brankou, Bílek tečoval a Trvaj už nestihl zareagovat. Konec zápasu se nesl ve znamení vyloučení na obou stranách, které znemožnilo Kladnu šanci hrát power play. Orli si tak připsali první body do tabulky.

Ohlasy trenérů

Miloslav Hořava (Znojmo): Očekávali jsme, že to bude těžký zápas, protože víme, že Kladno má velmi silné mužstvo. Akorát je škoda, že dnes bylo málo hokeje. Kdyby se hrálo plynuleji, bylo by to daleko lepší.

Petr Kasík (Kladno): Dnes jsme sahali opět po bodu, druhý zápas jsme prohráli o gól, což je pro mužstvo stresující. Musím kluky pochválit za obdivuhodný výkon. Bohužel při letošním trendu, který rozhodčí nasadili, jsme závěr nezvládli a od patnácté minuty jsme hráli pořád oslabení. To už se dá těžko vyrovnat.