O<sub>2</sub> Extraliga - út 12. 9. 2006
Třinec

Lupiči z jihu Moravy

T ř i n e c - První body z venku uloupili Orli na ledě Třince. Znojmo mělo velmi dobrý vstup do zápasu a už v 9. minutě vedlo o dvě branky po zásazích Erata a Dopity. Třinci se podařilo v úvodu poslední části snížit, ale dvoubrankové vedení na hokejky Orlů vrátil krásnou individuální akcí Plášek. I v tomto zápase se hodně vylučovalo a přestože znojemští hokejisté pykali dvakrát častěji než domácí, podařilo se jim zvítězit. Ve třetím utkání sezóny vstřelil <b>Roman Erat</b> třetí gól.
Znojmo vzalo od začátku zápasu otěže do svých rukou. Už ve čtvrté minutě vedlo brankou Erata, který po skvělé nahrávce Dopity zavěsil do pravého horního růžku třinecké svatyně. Tři minuty na to se Orlům naskytla půldruhé minuty trvající dvojnásobná přesilová hra, kterou nezužitkovali. Po návratu jednoho z vyloučených třineckých hráčů se přece jen podařilo využít početní převahu, když Selingr vybídl v 9. minutě precizní přihrávkou Dopitu ke skórování. Následovala série vyloučení na znojemské straně. Třinec hrál dokonce více jak tříminutovou přesilovku pět na tři, ovšem bez efektu.

Hokejisté Třince marně bušili do Trvajovy klece, znojemský brankář jim byl velkou překážkou na cestě za kýženým gólem. Branka mohla být přičtena opět na konto Znojemským, když se obránce Čakajík protáhl až před Biegla, jeho střela ale mířila jen do tyče. I v druhé části byla hra stále kouskována vyloučeními a šance, které si vytvořily oba týmy, ztroskotávaly na brankářích.

Naději na zisk bodu vyšťourali Oceláři na začátku třetího dějství. Kudrna v 45. minutě těžil ze skrumáže před Trvajem a podařilo se mu puk trefit za záda znojemského gólmana. Chvíli poté poslal ve vlastním oslabení Dopita do brejku Erata, ale Biegl se nenechal nachytat. Znojmo znovu udeřilo v 52. minutě Pláškovou elegantní brankou, když objel ležícího třineckého brankáře a pohodlně skóroval. Necelé čtyři minuty před koncem nešťastně trefil Bičánek do ruky spoluhráče Svobodu, který již poté nenastoupil. Třinec se ještě snažil něco udělat s nepříznivým vývojem zápasu, Orli si už ale své tři body nenechali vzít a vezou první vítězství z venku.

Ohlasy trenérů

Jiří Juřík (Třinec): Rozhodl začátek a pak naše nevyužitá přesilovka pěti proti třem. Snahu hráčům ale upřít nemohu, ale když nedáme branky ani z těch nevyloženějších šancí, vyhrát nemůžeme. S jedním vstřeleným gólem se zápasy nevyhrávají.

Jan Votruba (Znojmo): O vývoji a výsledku zápasu rozhodl náš velice dobrý start, od kterého se pak vše odvíjelo. Předvedli jsme velmi disciplinovaný výkon a naší velkou oporou byl brankář Trvaj.