Třinec
1/3
2/3

Orli opět selhali v koncovce

<em>Znojmo</em> - Ani poslední zápas první čtvrtiny sezóny 2007/08 hokejové O<sub>2</sub> extraligy nepřinesl Znojmu plný bodový zisk. Tentokrát nestačili na hokejisty z Třince, se kterými prohráli 1:4. Hosté se dokázali dostat do tříbrankového vedení, za domácí poté snížil Martin Růžička, ovšem poslední slovo měl opět soupeř, který si tak z jižní Moravy odváží všechny tři body.

Domácí nevstoupili do utkání vůbec dobře. Po 27 vteřinách vstřelil úvodní gól zápasu třinecký Tomík a zajistil hostům vedení. Orli se z toho však dokázali otřepat a nebezpečně útočili. V přesilovce pálil po Tesaříkově přiťuknutí Dopita, ovšem jen do boční konstrukce branky. O pár minut později dokázal Bičánek brankáře hostů prostřelit, ale puk se zastavil před brankovou čarou a Vojtek jej stihl včas zalehnout. Znojmo ve střelbě neustalo, ale vždy ztroskotalo na připraveném třineckém gólmanovi. Za hosty to zkoušel Štefanka a Trvaj měl co dělat, aby puk neskončil v jeho síti podruhé. Pohlednou první třetinu nakonec pokazil její závěr, kdy po střetu u mantinelu skončil s krvavým zraněním v péči lékařů hostující Skořepa.

Úvod druhé části hry byl ve znamení tlaku domácích, který však vyrovnání nepřinesl. Poté se Orli provinili špatným střídáním a v následné přesilové hře poslal hosty do dvougólového vedení Květoň. Tento okamžik Znojmo hodně rozhodil a do nepřipravené obrany vtrhl Tomík, který svým druhým gólem zvyšoval již na 3:0 z pohledu Ocelářů. Domácí ovšem nesložili zbraně a zpět do zápasu je poslala branka Růžičky.

V závěrečném dějství se Orli snažili všemi možnými i nemožnými způsoby překonat spolehlivě chytajícího Vojtka, ovšem třinecká branka byla pro domácí zakletá. Naopak hostům se dařilo z minima vytěžit maximum, což potvrzuje i čtvrtý gól hostů, jehož dosáhl paradoxně v největším tlaku Znojma Polanský, který si pohrál s obráncem a učebnicově provedeným blafákem nedal Trvajovi šanci. V závěru utkání si Třinec pohlídal své vedení a připsal si první tříbodovou výhru na ledě soupeře.

Pavel Hynek (Znojmo): Do utkání jsme vstoupili špatně. Hned v první minutě jsme inkasovali. Je to pořád stejná písnička. Snažíme se hrát aktivně, tlačíme se dopředu, přestřílíme soupeře, ale naše střelecká produktivita je hrozně malá. Zase jsme dali jenom jeden gól a na to se nevyhrává. Dnešní zápas jsme si nechali utéct v patnácti minutách druhé třetiny, kdy nám soupeř odskočil na tři nula a bylo vlastně po zápase. V poslední třetině jsme měli 9 minut tlaku, pak dal soupeř na 4:1 a byl konec zápasu. Nezbývá nám nic jiného než věřit, že v dalším zápase to zlomíme.

Jiří Juřík (Třinec): Výborně nám vyšel vstup do utkání, když jsme hned v úvodu získali vedení. Pak jsme přestáli přesilovky Znojma a nepustili jsme je do takového tlaku, jaký jsme očekávali. Znojmo hýřilo aktivitou, velmi dobře bruslilo, dostalo nás pod tlak, ale vždycky jsme si našli nějakou skulinku ke skórování. Postupně jsme zvyšovali náskok a asi o výsledku rozhodla branka Polanského, potom už Znojmo odpadlo. Pak už jsme kontrolovali výsledek.