Vteřinu před koncem přišlo Znojmo o bod

28.10.2007 | HoR

Vítkovice - Orli dokázali smazat dvoubrankové vedení domácího mužstva. Jako první se na listinu střelců Znojma zapsal Selingr po chytré nahrávce Erata. O vyrovnávací gól se postaral Kucharczyk, kterého poslal do samostatného průniku Tesařík. Hned nato svou akci zopakoval, ale tentokrát jeho střelu Pinc kryl. Smůla zůstala přilepená na orlí tým. Už vše směřovalo k prodloužení, když k překvapení všech vítkovičtí hokejisté vteřinu před koncem skórovali potřetí a Orli tak přišli o téměř jistý bod.

17.kolo, neděle 28. 10. 2007, 17:00, ČEZ Aréna Ostrava
Vítkovice
Branky a nahrávky: 13. Szturc, 22. Hubáček (Jurečka), 60. Burger (Krenželok) - 34. Selingr (Erat), 49. Kucharczyk (Tesařík). Rozhodčí: Fraňo - Chytil, Brýška. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Diváci: 3 643. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
HC Vítkovice Ridera: Pinc - M. Novák (30. A. Sedlák), Heš, Gulaši, Trnka, Jurečka, Ovčačík - Ujčík, Šimíček (30. - 31. Mikula), Krenželok - Tomášek, Burger, Hubáček - Köhler, R. Hruška, Prorok - Klimek, Strapáč, Szturc
ORLI ZNOJMO: Trvaj - Jareš, Švrček, Tesařík, Bičánek, Kotaška, Chvátal, od 25. min. navíc Štach - Erat, Dopita, Selingr - Padělek, Haman, Plášek - Kucharczyk, Meidl, Demel - Beroun, od 27. navíc R. Procházka

Hned po patnácti vteřinách začátku zápasu se Orlům nabídla přesilovka. V šanci byl Dopita, ale jeho střelu Pinc kryl. Po jejím skončení se hrálo patnáct vteřin ve standardním počtu hráčů na ledě, když se naopak Vítkovice mohly ukázat v početní výhodě. Znojmo dobře bránilo a domácím hráčům nedovolilo ohrozit svoji branku. V další přesilovce vítkovických hokejistů ujel Plášek, ale s jeho střelou si Pinc poradil.

Teprve osmnáctiletý Szturc, který nastoupil ve druhém extraligovém utkání, vyslal ve 13. minutě střelu zpoza obránce a ta skončila ve znojemské brance. Chvíli poté při přesilovce Orlů nedosáhl Dopita na volně ležící puk, který vyjel z klubka hráčů před vítkovickou bránou.

Zkraje druhé části opět ujel v přesilovce Plášek, ale jeho střela zazvonila o horní tyčku. Následovalo vyloučení na vítkovické straně a při počtu hráčů čtyři na čtyři zvýšili ve 22. minutě domácí své vedení. Hubáčkova rána od modré si našla cestu za Trvajova záda, který měl zakrytý výhled. Ve 34. minutě se gólu dočkali i Orli po lahůdkové akci Erata se Selingrem. Erat na pravé straně nikým nehlídaný naznačil střelu, ale viděl Selingra najíždějícího středem a ten ukázkově zakončil. Vzápětí vychytal Trvaj Hubáčka.

Poté byla aktivita více na znojemských hokejkách a stejně tak i vykročili Orli do závěrečné třetiny. Tlačili na svého soupeře. Vyrovnání se dočkali ve 49. minutě, kdy Tesařík poslal do sólového nájezdu Kucharczyka a ten skvěle zavěsil. Ihned po vyhraném buly byl Kucharczyk ve stejné šanci, tentokrát si Pinc s jeho střelou poradil.

Tlak Znojma zastavilo v 54. minutě vyloučení Bičánka na 2+2. Čtyřminutové oslabení Orli přestáli a naopak v čase 57:32 byli v početní výhodě oni. Vítkovice však pozorně bránily a nepouštěly soupeře do výrazného tlaku. Zato hosty pozornost v samém závěru utkání opustila. Za vlastní bránou ztratili puk, Krenželok přihrál na modrou Burgerovi a ten v čase 59:59 vypálil a prostřelil Trvaje. Orli tak vyšli naprázdno stejně jako z prvního utkání s Vítkovicemi, ve kterém jim také štěstí nepřálo.

Miroslav Fryčer (Vítkovice): Sehráli jsme velice dobré utkání kromě minut, kdy jsme soupeři dovolili srovnat skóre. Škoda, že za stavu 2:0 jsme nevyužili několik šancí a nepotvrdili jsme náskok. Potom jsme se dostali trochu do útlumu. Potvrdilo se, že hokej se hraje šedesát minut a je jedno, jestli gól padne v první nebo poslední minutě.

Pavel Hynek (Znojmo): Těžko se mi hodnotí zápas, který ztratíme v poslední sekundě. Dokázali jsme smazat dvoubrankový náskok a v závěrečné třetině přestát i čtyřminutové oslabení. Když už zbývalo deset sekund do konce, měli jsme puk pod kontrolou. V takovém případě se utkání neprohrává. Ale ukázalo se, že hokej může být i krutý.