Bojovný výkon přinesl tři body

2.11.2007 | RoS, PeF

Znojmo - Po velké smůle proti Vítkovicím si chtěli Orli spravit chuť doma proti Plzni. Znojmo začalo velmi dobře. Po první třetině vedlo díky zásahům Jareše a Švrčka o dvě branky. Ve druhé části zvýšil náskok Bičánek, ale hosté vzápětí odpověděli. Ještě jednou se domácí dostali do vedení o tři góly zásluhou Dopity, ale Plzeň znovu ihned odpověděla. Ve zbytku zápasu se však už žádnému mužstvu skórovat nepodařilo a Znojemští orli si tak mohli připsat plný bodový zisk a Jan Švrček svoji druhou trefu v extralize.

18.kolo, pátek 2. 11. 2007, 17:30, Hostan Aréna Znojmo
Plzeň
Branky a nahrávky: 14. Jareš (Selingr), 16.Švrček (Jareš), 29. Bičánek (Dopita), 33. Dopita (Erat) - 31. Kracík (Dvořák), 35. Ludvík (Divíšek). Rozhodčí: Minář – Čech, Dřínovský. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 2 562. Střely na branku: 36:32. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
ORLI ZNOJMO: Trvaj - Jareš, Švrček, Tesařík, Bičánek, Kotaška, Chvátal - Erat, Dopita, Selingr - Padělek, Haman, Plášek - Kucharczyk, Meidl, Demel - Beroun, R. Procházka
HC Plzeň 1929: Málek - Derner, Čakajík, Benák, Dresler, Jasečko, L. Martinec, Cartelli, Dobrovolný - Vlasák, Divíšek, Adamský - Fabuš, Kracík, Ludvík - Důras, Vampola, Laš - Dvořák, Šindel, Matějovský

Vstup do utkání se ani jednomu týmu nepodařil a v úvodu bylo k vidění několik nepřesností na obou stranách. Domácí se snažili útočit, ale nedařil se jim přechod z obrany do útoku, jelikož hosté dobře napadali. Již v první třetině začaly na ledě vládnout emoce a hráči si mezi sebou vyměnili několik ostrých střetů i slov. Vše vyústilo v potyčku Dernera s Dopitou, který se tak netradičně prezentoval krátkou boxerskou vložkou, ze které vyšel po pár sekundách vítězně. Diváci se dočkali i dvou branek, nejprve poslal Orly do vedení Jareš, který využil přesnou přihrávku Selingra a na rozdíl dvou gólů zvyšoval po nabídce Jareše střelou mezi Málkovy betony Švrček.

Druhá třetina přinesla velmi kvalitní a útočný hokej. Oba celky si vypracovaly velké množství příležitostí a na obou stranách museli brankáři dvakrát lovit kotouč ze své sítě. Všechny čtyři branky padly v rozmezí necelých sedmi minut. Gólový koncert odstartoval Bičánek, poté za hosty využil přečíslení tři na dva Kracík, ovšem tříbrankové vedení vrátil domácím Dopita, který využil zmatku v plzeňském brankovišti. Lasselsberger nesložil zbraně a o chvíli později opět snížil Ludvík, jehož střela skončila přesně v levém rohu domácí svatyně.

V závěrečné dvacetiminutovce se domácí dlouho řídili pravidlem, že nejlepší obranou je útok. Hráči Plzně se tak nemohli dlouho dostat do tlaku, který by mohl vyústit v branku. Až v polovině třetiny nastartovala Západočechy přesilovka a i po zbylých deset minut se na domácí branku valil jeden útok za druhým. Nejaktivnější byl Vlasák, jenž měl několik dobrých příležitostí, které mu však pozorný Trvaj zmařil. V závěru utkání nadělala Plzeň velký zmatek ve znojemském brankovišti a hlavní sudí se musel poradit s videorozhodčím, zda kotouč nepřešel brankovou čáru. K radosti domácích rozpažil a Orli tak kvalitním výkonem vybojovali vítězství 4:2.

Pavel Hynek (Znojmo) : Potřetí jsme doma vyhráli a jsme rádi za další tři body. Určitě nám pomohlo, že jsme dali první gól, zklidnili jsme se. Těch zápasů, kdy jsem šli do vedení bylo zatím hodně málo. Plzeň začala hodně aktivně, agresivně, měla výborný pohyb. Když jsme vyhráli první třetinu 2:0, bylo to pro další vývoj zápasu rozhodující.

Jiří Kučera (Plzeň) : Znojmo nám dneska dalo lekci v proměňování šancí a v efektivitě. Hráli jsme hrozně komplikovaně, hodně za bránou, v koutech. Chyběla nám přímočarost, tah na branku.