Orli poprvé vybojovali tři body venku

30.11.2007 | HoR, GaZ

Třinec - Znojemští hokejisté si z třineckého ledu přiváží výhru, o kterou se zasloužil především Jiří Dopita. Ve druhé třetině dvěma góly strhl vedení na stranu Orlů a vymazal tak jednobrankový náskok třineckých Ocelářů. Třetí gól přidal v závěrečné části po Dopitově přihrávce Pavel Selingr. Vypadalo to, že Znojmo dohraje zápas v klidu, ale třinečtí hokejisté v závěru zápas zdramatizovali snížením na rozdíl jedné branky. Na vyrovnání už však neměli dostatek času, a tak si Znojemští orli poprvé odváží tři body ze soupeřova hřiště.

26.kolo, pátek 30. 11. 2007, 17:00, Werk Aréna Třinec
Třinec
Branky a nahrávky: 7. Štefanka (Zálešák), 60. Skořepa (Tomík) - 33. Dopita (Kucharczyk), 43. Dopita (Selingr), 51. Selingr (Dopita). Rozhodčí: Šindler - Šátava, Pešek. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 2 425. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.
HC Oceláři Třinec: Čechmánek - Kroupa, Andersons, Sekeráš, Výtisk, Seman, Malec - Korhoň, Skořepa, Tomas - Tomík, Štefanka, Zálešák - D. Květoň, Peterek, Martynek
ORLI ZNOJMO: Trvaj - Vyrůbalík, Jareš, Mudroch, Bičánek, Kotaška, Chvátal, Švrček - Kucharczyk, Dopita, Selingr - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - Erat, Beroun, Plášek - M. Růžička

Poslední zápas první poloviny základní časti extraligy na ledě třinecké Werk Arény začali znojemští hokejisté aktivně. Jejich snahu ale zcela otupil gól Štefanky v 7. minutě. Domácí mužstvo převzalo otěže zápasu, ovšem bez efektu. Trvaj si sice v 17. minutě málem srazil puk do brány, ale ke konci třetiny vychytal tutovku Peterka.

Znojemský brankář se rozchytal natolik, že ve druhé třetině podržel Orly nad vodou několika výbornými zákroky. I jeho spoluhráči znovu ožili, začali více bruslit, důsledně napadali, což přineslo také branky. Nejdříve ale museli přestát téměř minutové dvojnásobné oslabení, pak začal úřadovat Dopita. V 33. minutě si jej třinecká obrana důledně nepohlídala a jeho střela mezi Čechmánkovy betony ukončila střelecké trápení Orlů na hřištích soupeřů. V předchozích třech zápasech venku nedokázali vstřelit jediný gól.

Do vedení dostal Orly už ve třetí minutě závěrečné části opět Dopita, který zakončoval do prázdné branky po krásné přihrávce Selingra. V 51. minutě se oba hráči postarali o vítězný gól, ale tentokrát si role vyměnili. Selingr střílel do prázdné branky po křižném pasu Dopity.

Devatenáct vteřin před koncem utkání se podažilo snížit Skořepovi v přesilové hře. Málem připravil Orly o plný bodový zisk Skořepa. Dvě vteřiny zbývaly do závěrečné sirény, když se ocitl v obrovské šanci, Trvaj byl jako už mnohokrát před tím na svém místě. Znojmo tak završilo polovinu základní části svou první tříbodovou výhrou na ledě soupeře.

Jiří Juřík (Třinec): Měli jsme před zápasem pohovory s hráči, abychom přerušili špatnou sérii a zachránili bodově druhou čtvrtinu. První třetina byla po vstřelení gólu slušná, měli jsme hodně šancí, ale máme problémy se zakončením a to nás sráží dolů. Od druhé třetiny začalo Znojmo více bruslit, my jsme naopak zkoprněli a nešlo nám to. Jsme z toho smutní, nevíme, kam až budeme muset spadnout, abychom se vyhrabali z bláta.

Václav Sýkora (Znojmo): Před utkáním jsme mluvili s hráči, že naše situace na hřištích soupeřů je daleko za očekáváním. Nasvědčoval tomu i úvod, do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale nic z toho nevytěžili. Domácí vstřelili gól, což nás dost utlumilo a do konce první třetiny jsme byli pod tlakem. Hodně nás podržel Trvaj. O přestávce jsme si řekli, že takhle dál hrát nejde a myslím, že to se pak projevilo vyrovnáním, které nás hodně povzbudilo. V závěru jsme se o výsledek báli, za stavu 3:2 měli domácí ještě jednu šanci, ale nám dneska konečně přálo i štěstí.