Znojmo nezopakovalo výkon z Třince

2.12.2007 | HoR, GaZ

Litvínov - Na severu Čech se Orlům nedařilo. V první třetině usedlo hned pět znojemských hráčů na trestnou lavici a v jejím závěru se domácímu mužstvo podařilo vstřelit branku v dvojnásobné přesile. Druhou přidalo ve druhé části hry rovněž v přesilovce. Znojmo dokázalo snížit Radimem Kucharczykem na rozdíl jedné branky také v početní výhodě, ovšem třetí gól dostalo v oslabení. Čtvrtá branka litvínovských hokejistů uvízla ve znojemské kleci při power play Orlů a stále tak zůstávají před branami play-off.

27.kolo, neděle 2. 12. 2007, 17:30, Zimní stadion Ivana Hlinky
Litvínov
Branky a nahrávky: 19. Kubinčák (Lukeš), 28. Reichel (Šlégr), 39. Jenáček (Kubinčák), 60. Kubinčák - 35. Kucharczyk (Jareš). Rozhodčí: Šír - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4 020. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC Litvínov: J. Hübl ml. - Šlégr, Poživil, Hranáč, Punčochář, Skuhrovec, Tůma, Vobořil - Černý, Reichel, Lukeš - Jenáček, Branda, Kubinčák - Sklenička, Benda, Trávníček - Machulda, Rindoš, Bednařík
ORLI ZNOJMO: Trvaj - Jareš, Kříž, Bičánek, Mudroch, Chvátal, Kotaška, od 21. navíc Švrček - Selingr, Dopita, Kucharczyk - J. Svoboda, R. Procházka, Demel - Plášek, Beroun, Erat - od 41. navíc M. Růžička

Prolomit litvínovskou šňůru devíti zápasů bez prohry na svém hřišti se Znojmu nepovedlo. Orli byli zabržděni vyloučeními v úvodní části hry. Od 9. minuty udělil sudí 5 trestů pro znojemské hráče. V závěru třetiny se litvínovští hokejisté dostali do vedení brankou v dvojnásobné početní výhodě, když Lukeš přihrál mezi kruhy Kubinčákovi, ten na nic nečekal a střelou do horní části branky poprvé překonal Jiřího Trvaje.

I druhý gól vstřelili domácí v početní výhodě. Odražený puk dokázal Reichel v 28. minutě obtočit kolem klečícího Trvaje a zasunout do sítě. Znojmo snižovalo v 35. minutě při své první početní výhodě v druhé třetině. Kucharczyk po idelání přihrávce Jareše poslal puk za Hüblova záda. Další přesilovka byla ale pro Orly osudná. Jenáček ujel do brejku a poskakující puk trefil do znojemské brány necelé dvě minuty před koncem prostředního dějství.

Na tento gól znojemští hokejisté nedokázali odpovědět. V závěrečné části se neujala jediná jejich šance. O zvrat se snažili v přes dvě minuty trvající power play. Sice se usadili v útočné třetině, ale jejich snaha přišla vniveč. V čase 59:21 se do prázdné branky trefil Kubinčák.

Jaroslav Hübl (Litvínov): Myslím, že náš dnešní výkon nebyl zrovna z nejlepších. V minulých zápasech jsme hráli určitě lépe. Rozhodla naše třetí branka, kterou jsme vstřelili v oslabení.

Pavel Hynek (Znojmo): Odjíždíme zklamáni. Určitě jsme měli alespoň na bod. Chtěli jsme přerušit domácí vítěznou sérii, ale nepovedlo se nám to.