Unavené Znojmo nedokázalo vzdorovat

21.2.2008 | GaZ

Třinec - Naděje, že Orli začnou předkolo play off z výhodnější pozice a tudíž doma, padla v podstatě již po první třetině zápasu v Třinci. Ke konci druhé části, po pěti inkasovaných brankách, přenechal Kameš místo v brance Jiřímu Müllerovi, který již gól nepustil. Čestný zásah Znojma si připsal v úvodu poslední třetiny Marek Chvátal, který ač čistokrevný obránce, musel díky marodce nastoupit v útoku. Oceláři tak budou soupeři Orlů i v předkole, navíc zahájí v neděli sérii na tři vítězná utkání na svém ledě.

52.kolo, čtvrtek 21. 2. 2008, 17:30, Werk Aréna Třinec
Třinec
Branky a nahrávky: 15. Skořepa (Kundrátek), 19. Polanský (Výborný), 29. Korhoň (Peterek), 33. D. Moravec (Pácal), 37. P. Barinka (M. Výborný) - 43. Chvátal (Mojžíš). Rozhodčí: Šír, Fraňo - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 6:11. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3144. Střely na branku: 40:26. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
HC Oceláři Třinec: Vojtek - Andersons, M. Výborný, Malec, D. Seman, Kundrátek, Pácal, od 41. navíc Kania - Tomík, Štefanka, D. Moravec - P. Barinka, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský, Skořepa - Kolusz, Steber, Pavelek
ORLI ZNOJMO: Kameš (37. Müller) - Švrček, Jareš, Tesařík, Bičánek, Kotaška, Mojžíš, Štach - Erat, R. Procházka, Demel - M. Růžička, Beroun, Plášek - Chvátal, A. Padělek, Meidl

Do zápasu vstoupilo Znojmo zostra, když již v úvodu zápasu měl na hokejce gól Plášek. Byl ale při střele zablokován. V zápětí se prezentoval jedovatou třelou Bičánek a vypadalo to, že by Orli mohli navázat na předchozí zápasy, ve kterých vydřeli vítězství. Postupně ale jejich aktivita opadala a otěže utkání převzali domácí. Od poloviny třetiny zvyšovali tlak, který vyústil nejdříve ve stoprocentní gólovou šanci, kterou Moravec ještě nedal, vzápětí se ale už Oceláři radovali. V patnácté minutě využil ideální Kundrátkovu přihrávku Skořepa. Štěstí se od znojemských hráčů odvrátilo o necelé čtyři minuty později, když se nepochopitelný odraz Polanského nahození odrazil do opuštěné branky.

Průběh druhé části hry zprvu nenaznačoval, že by utkání spělo k debaklu. Orli se nájezdům Třince dokázali bránit až do poloviny zápasu. Pak ale inkasovali třikrát za sebou, vždy v rozpětí přibližně čtyř minut. Branky Ocelářů vstřelili Korhoň, Moravec a Barinka a o vítězi tohoto důležitého souboje bylo definitivně rozhodnuto. Tři a čtvrt minuty před druhou sirénou vystřídal v brance Kameše Müller, a ten již nedovolil rozjetým domácím hráčům skóre zvýšit.

Vzhledem k vývoji zápasu a únavě Orlů se dohrávalo již jen z povinnosti. Zraněními a nemocemi zdecimovaní Orli již toho měli dost, a tak všechnu svou snahu zaměřili na důslednou obranu svého pásma a pomáhali svému mladému brankáři udržet čisté konto. Třinečtí hráči měli několik slibných příležitostí, největší při více než minutové dvojnásobné přesilovce, ale i jim zvlhnul prach a otupila se střelecká muška. Světlou chvilkou na straně Znojma byla využitá přesilovka přesnou tečí Chvátala, kterou ale jen opticky trochu upravil pohled na skóre. Poslední zápas základní části tak rozhodl o tom, že Orli začnou vyřazovací boje na ledě soupeře, kterým budou právě třinečtí Oceláři. První dvojutkání sehrají v neděli a pondělí, v Hostan aréně uvidíme boje předkola play off ve středu, případně ve čtvrtek. Pokud by vývoj série dospěl až k rozhodujícímu pátému zápasu, pak by se odehrál opět ve Werk aréně.

Jiří Juřík (Třinec): Znojmo ukazovalo v čem je nebezpečné a na co si máme dávat pozor. Pomohl nám hned první gól, hra se po něm zklidnila. Za poslední vítězství jsme rádi, teď se ale musíme soustředit na neděli.

Pavel Hynek (Znojmo): Gratuluji domácím k vítězství, Třinec vyhrál zaslouženě, dnes nám ze všeho nejvíc chyběly síly, my jsme přijeli v hodně kombinované sestavě. Po třetí brance jsme odpadli a utkání se jen dohrávalo. Já věřím, že do nedělního zápasu se dáme zdravotně dohromady a že budeme schopni poskládat lepší sestavu.