Ml. Boleslav
1/3
2/3

Poslední zápas před reprezentační pauzou Orli zvládli

<em>Znojmo</em> - Znojmo začalo aktivněji a po několika šancích mu bylo odměnou jednobrankové vedení, o které se v přesilovce postaral Mojžíš. Boleslav začala opatrně, ovšem do konce první části stihla vyrovnat. Domácí však ve druhé třetině vrátili vedení na svou stranu, když se opakoval scénář z úvodní třetiny – v početní převaze pálil znovu do černého Pavel Mojžíš. Hosté prahli po vyrovnání, ale jejich snahu zpražil necelé dvě minuty před koncem Dopita, jenž zvýšil na konečných 3:1.

Úvod utkání patřil Orlům, zatímco Boleslav se dostala k první střele až v polovině čtvrté minuty. Domácí svoji převahu korunovali v jedenácté minutě vedoucí brankou, když dokázal přesilovou hru využít Pavel Mojžíš. Vzápětí mohl vyrovnat Král, ovšem Trvaj proti němu vytasil jeden ze svých parádních zákroků. Hosté postupem času srovnali hru a stejně jako Znojmo udeřili v početní převaze. Vyloučení Mrázka potrestal Jiří Marušák, který svou střelu otřel o bránícího Dopitu a kotouč zamířil mezi Trvajovy betony.

Oba celky začaly druhou dvacetiminutovku opatrně, nepouštěly se do žádných útočných kreací a všechny náznaky šancí si oba brankáři s přehledem pohlídali. V nabídnuté výhodě pálil nebezpečně Bičánek, Chábera si však jeho střelu mezi hradbou těl našel. Na druhé straně nevyzrál na znojemského gólmana Schnabel. Boleslavské obraně dělala velké problémy především druhá útočná formace Orlů, ovšem Haman, Erat ani Čachotský nedokázali svoji aktivitu přetavit v branku. Změnu skóre přinesla opět přesilovka a svůj druhý gól zaznamenal Pavel Mojžíš, jenž přesnou střelou propálil Cháberu. V závěru třetiny měli hosté výhodu pěti proti třem, kterou nesehráli příliš dobře a patnáct sekund si přenesli do třetího dějství.

Ve třetí části Orli nejprve úspěšně ubránili zbytek oslabení, snažili se kontrolovat situaci a nepustit hostující mužstvo do vážnějších příležitostí, což se jim po celou dobu dařilo. Naopak domácí mohli několikrát rozhodnout utkání z rychlých protiútoků, ovšem pozorný Chábera dlouho držel naději na vyrovnání. Ve velké šanci hostů selhal v polovině třetiny Štrba, který netrefil zpola odkrytou branku. Na opačné straně kluziště ztroskotal na Cháberovi bekhendovým pokusem Demel. Dvě minuty před koncem se domácí prezentovali parádně sehraným přečíslením. Demel, Kucharczyk a zakončující Dopita dopravili kotouč potřetí v utkání za záda mladoboleslavského brankáře. Samotný závěr zápasu si Znojmo pohlídalo a připsalo si třetí tříbodové vítězství v řadě.

Václav Baďouček (Znojmo): Věděli jsme, že nás čeká velice těžké utkání. Boleslav hrála od začátku velice defenzivně a je vždy těžké se přes to dostávat. Pro nás je dnešní vítězství asi nejcennější z těch posledních čtyř zápasů, ve kterých jsme bodovali, protože nám scházely síly. Program posledních dnů byl náročný a jsme rádi, že jsme to zvládli a posunuli se zase o něco výš v tabulce.

Jiří Šejba: (Mladá Boleslav): Myslím si, že jsme dnes hráli výborný zápas. Z naší strany to bylo podle mých představ, nicméně o zápase rozhodly přesilové hry. Znojemským se v nich podařilo dát dva góly, nám jenom jeden. Potom jsme i v závěru měli šanci, ale bohužel jsme prohráli 1:3.