Zlín
1/3
2/3

Moravské derby skončilo lépe pro Znojmo

<em>Znojmo</em> - Po čtyřech porážkách v řadě poznali konečně Orli chuť vítězství. Proti Zlínu se však nevyvíjelo vůbec snadno. Domácí se sice na konci první a na začátku druhé třetině zásluhou Hamana a Svobody dostali do dvoubrankového vedení, hosté však v polovině zápasu snížili, ovšem Dopita vrátil Znojmu zpět dvoubrankový náskok. Když v závěrečné části zvýšil na rozdíl tří branek Selingr, vypadalo to pro Jihomoravany velmi slibně. „Ševci“ se však nechtěli jen tak vzdát a dokázali snížit stav na rozdíl jediného gólu. Vyrovnat se jim však už nepodařilo.

V úvodu střetnutí byli aktivnější hosté, kteří několika dobrými příležitostmi zaměstnali Trvaje. Znojemský gólman se však vrátil do branky ve velkém stylu a vyznamenal se především proti první útočné trojici Leška – Balaštík – Köhler. V desáté minutě se tváří v tvář před Trvajem zjevil Hamrlík, jehož přízemní střelu zastavil mrštný levý beton. Domácí začali přebírat iniciativu až od poloviny třetiny, kdy Biegla vystrašila rána Procházky. Na první branku si diváci museli počkat do sedmnácté minuty, když při vyloučení Míky vtrhl do pásma Plášek, předložil Radku Hamanovi, který se nemýlil. O chvíli později zazvonil na zlínskou tyčku Mrázek a z následné dorážky trefil pouze břevno Dopita. Do kabin si tak Orli odnesli pouze jednobrankové vedení.

Druhá dvacetiminutovka přinesla zajímavější hokej a velký tlak domácích v úvodu. Po dlouhém obléhání zlínské branky se nakonec ujala střela Jaroslava Svobody, která znamenala dvougólové vedení. Hosté se nemohli dlouhou dobu prosadit, až přišel rychlý protiútok, který hasil nedovoleným zákrokem Mojžíš, po němž nařídil hlavní sudí trestné střílení. Ve středovém kruhu si kotouč nechal připravit Martin Hamrlík a po svém pověstném širokém oblouku zakončil přesně mezi Trvajovy betony. Domácí znovu nastartovala přesilovka, kterou sice neproměnili, ale o dvě minuty později využil špatného střídání soupeře Dopita a s ledovým klidem proměnil svůj únik. Před druhou sirénou ještě pálil Kollár, jeho pokus si ale Trvaj s klidem pohlídal.

Závěrečné dějství začalo divoce. Nejprve se po dvaadvaceti sekundách před Bieglem prosadil Pavel Selingr a na druhé straně korigoval za dalších čtyřicet vteřin zlínský Ivan Rachůnek. Další ránu mohl zasadit hostům Svoboda, ale ani nadvakrát nedokázal dostat puk do sítě. Orli se snažili hlídat svůj náskok a Berani jen těžko nacházeli mezírky v pozorné obraně. S blížícím se koncem utkání se na ledě začalo přiostřovat a přibylo osobních soubojů, které byly často na hraně pravidel. Vše vyvrcholilo atakem Kubiše na Svobodu, který se po nárazu na mantinel jen těžce zvedal. Poté, co hosté ubránili přesilovku, vrhli své síly do útoku a do otevřené obrany vlétl Plášek, ale stejně jako po něm Haman neuspěl. V power play si zlínští vytvořili tlak a díky důraznému Andreji Kollárovi stihli ještě snížit, ale Znojmo si již výhru 4:3 pohlídalo.

Václav Baďouček (Znojmo): Po těch čtyřech minulých utkáních jsme dnes potřebovali získat plný počet bodů a pro diváky to zřejmě nebylo příliš pohledné utkání. Z naší strany tam bylo hodně nervozity, nepřesností a za stavu 4:1, místo abychom v klidu kontrolovali průběh utkání, tak jsme jej našimi zbytečnými chybami zdramatizovali. Musím však říct, že dnes jsme spokojení se třemi body.

Zdeněk Venera (Zlín): Dnes jsme se vytrestali za nevyužité šance a to hlavně v první třetině, kdy jsme do toho prvního gólu domácích hráli dobře. Vytvořili jsme si i šance, ale bohužel z první vážnější šance dali domácí gól. Vždy, když se nám podařilo výsledek zkorigovat a dostat se do kontaktu, tak jsme umožnili domácím zase odskočit, takže jsme celý zápas dotahovali a bohužel se nám to nakonec nepodařilo.