0:1, 2:2, 2:2
1/3
2/3

Vsetín dotahoval, ale nedotáhl

V s e t í n - Čtyřikrát dokázali hráči Vsetína dotáhnout jednobrankvou ztrátu, ale na branku Milana Procházky dvě minuty před koncem již odpověď nenašli. Mužem zápase se stal <b>Marek Vorel</b>, který dvě branky vstřelil a Procházkovi na rozhodující gól přihrál. Znojmo se alespoň do sobotní dohrávky posunulo na druhou příčku tabulky.
Vsetín začal první třetinu aktivněji, Altrichtera ohrozili nebezpečně Stantinen a Demel, ale odpověď Znojma na úvodní nápor domácích přišla v šesté minutě. Na konci oslabení ujel zelenožlutým Vorel, který dokázal blafákem vyzrát na domácího Biegla a poslal Znojmo do vedení. Vedoucí branka jako by polila Orly živou vodou, v 7.minutě se před Bieglem zjevil osamocený Ludvík, ale stavem se mu pohnout nepodařilo.

Domácí vstoupili do druhé třetiny s jediným cílem, vyrovnat a případně i otočit skóre. První část tohoto plánu splnil Vampola už ve druhé minutě. Mezi kruhy získal puk, blafákem rozhodil Altrichta a do odkryté branky vyrovnal. O dvě minuty si ale k nelibosti domácích fanouškù kotouč za Bieglova záda přeci jen cestu našel. Nedůslednost vsetínské obrany využil opět Vorel a znovu získal vedení na stranu Znojma. Valaši ještě jednou v druhé části srovnali. V polovině utkání na konci přesilovky tvrdě prostřelil Altrichtera mezi betony Kucharczyk. Už se zdálo, že se třetina dohraje za nerozhodného stavu 2-2, když v 18.minutě potrestal další okénko v obraně Vsetína Radek Haman, který nekompromisně uklidil puk do Bieglovy branky po akci Marka Urama.

Vsetínu se ale opět a ne naposledy podařilo srovnat. V dohrávané přesilovce našel Demel skulinu mezi Altrichterovým betonem a tyčkou. Znojmo ale dál čekalo trpělivě na chyby hráčů Vsetína a jednu z nich potrestal ve 49. minutě zcela osamocený Ludvík, kterého ideálně našel Pavel Kumstát. Vsetín se ale dokázal vyburcovat a vrátit do zápasu. Hudler dojel vyhozený puk, o který hostující obránci neměli moc velký zájem, zpětnou přihrávku našel Streita, který zamířil přesně k tyčce znojemské branky. Závěr poslední třetiny naznačoval, že na Lapači se bude hrát o pět minut déle, než bývá zvykem. V 19.minutě se, v dnešním zápase poněkolikáté, ukázalo okénko v obraně vsetínského týmu, které se štěstím přetavil hostující Procházka ve vítěznou branku, kterou potvrdil až videozáznam.

Jan Neliba (Vsetín): "Brali bychom dnes bod, jenže jsme sehráli velmi nešťastný zápas. Navíc jsme ztratili obránce Jaškina, má pravděpodobně zhmožděné rameno. Je to pro nás citelná ztráta, kvalitních beků se nám nedostává."

Miloslav Hořava (Znojmo): "Sehráli jsme na Vsetíně těžký, fyzicky náročný zápas. Štěstí se nakonec přiklonilo na naši stranu."