Po čtyřech porážkách konečně vítězství

21.10.2009 | Petr Frömel, Lukáš Caha

Znojmo - Utkání začali aktivněji hosté, vytvořili si více šancí a šli po zásluze do vedení. Orli inkasovaná branka nabudila a vzápětí Pláškovým gólem srovnali. Ve druhé části se po Hamanově brance dostali do vedení, ale Havlíčkův Brod dokázal také vyrovnat. V závěrečné části se děly velké věci, u kterých se diváci nenudili. Domácí nejdříve po Svobodově trefě do černého a dvou gólech juniora Havlíka odskočili soupeři o tři branky. Hosté ale zbraně nesložili a snížili na rozdíl jediného přesného zásahu. Orli však prodloužení nepřipustili a do prázdné branky pečetil jejich vítězství Mojžíš.

12.kolo, středa 21. 10. 2009, 17:30, Hostan Aréna Znojmo
Havl. Brod
Branky a nahrávky: 17. Plášek (Svoboda, Morava), 28. Haman (Plášek), 43. Svoboda (Haman), 45. Havlík (Haman, Meidl), 53. Havlík (Haman), 60. Mojžíš (Haman) - 15. Holec (Třetina), 35. Borovanský (Česnek), 58. Stromko (Vrdlovec), 60. Třetina (Holec, Stromko). Rozhodčí: Trombík - Rychlý, Jureček. Vyloučení: 7:10, navíc Protivný (ZNO) 10 min.. Využití: 3:0. Diváci: 1518. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:4, 6:4.
ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Štrach, Kolafa, Mojžíš - Svoboda, Haman, Plášek, Sedlák, Hradecký, Říha, Staněk, Meidl, Havlík, Beroun
HC Rebel Havlíčkův Brod: Suchan - Pavlík, Šulc, Jebavý, Špelda, Soldán, Jelínek - Holec, Smith, Borovanský, Třetina, Stromko, Knotek, Dušátko, Ondráček, Svoboda, Vrdlovec, Česnek

Do znojemské brány se již tradičně postavil Horčička a hned na začátku musel čelit nebezpečným střelám havlíčkobrodských hráčů. A byli to právě Rebelové, kteří v patnácté minutě otevřeli skóre zápasu zásluhou Miroslava Holce. Poté poslal hlavní sudí na trestnou lavici hostujícího hráče a Orlům se naskytla příležitost vyrovnat. Moravovu střelu sice Suchan vyrazil, ale Svoboda odražený puk postrčil Karlu Pláškovi a ten zavěsil pod víko branky. Do kabin odcházeli tedy hráči s vyrovnaným stavem.

Začátek druhé dvacetiminutovky přinesl vyrovnaný hokej. Šance mohli diváci vidět na obou stranách. Ve dvacáté osmé minutě si o slovo znovu řekli domácí. Plášek poslal přesnou přihrávku na dobře postaveného Radka Hamana, který bez přípravy trefil pravý horní roh nad Suchanovou lapačkou a Orli šli do vedení. O pár minut později mohl zvýšit Havlík, ale puk jen těsně projel vedle levé tyčky. Znovu se skóre měnilo pět minut před koncem třetiny, kdy znojemským nevyšla rozehrávka a hosté se dostali do přečíslení. Znojemský odchovanec Česnek předložil puk Michalu Borovanskému a ten svoji střelou překonal Horčičku. Před druhou přestávkou tak svítilo na ukazateli skóre 2:2.

Třetí třetina začala velmi zostra. Staněk byl faulován vysokou holí a rozhodčí vyloučil hostujícího Ondráčka na dvě plus dvě minuty. Neuplynulo ani třicet sekund z přesilovky a Znojmo podruhé v zápase vedlo zásluhou Jakuba Svobody. Ještě v téže čtyřminutové výhodě napálil Adam Havlík kotouč za Suchanova záda a stav byl 4:2. Když osm minut před koncem zavěsil opět Adam Havlík, rozezvučela Hostan arénu písnička „Pátá právě teď odbyla…“. Hosté ovšem zbraně nesložili a v závěru se přiblížili domácím na rozdíl jedné branky. Nejprve se trefil Jakub Stromko a minutu před závěrečnou sirénou znejistil vítězství Orlů Miroslav Třetina. Havlíčkobrodští si vyžádali oddechový čas a odvolali gólmana. To se jim vymstilo hned po vhazování, kdy nasměroval Pavel Mojžíš puk přímo do branky a o vítězi dvanáctého kola bylo rozhodnuto.

Jan Neliba (Znojmo): První třetina byla z naší strany velmi špatná, ale od druhé jsme se zlepšovali a zápas si pokazili až nevydařenou koncovkou. Hráli jsme takticky nedisciplinovaně a nechali soupeře dotáhnout na jeden gól. Ale vítězství si ceníme, protože to mužstvo potřebuje.

Petr Novák (Havlíčkův Brod): Viděli jsme utkání, které mělo specifický průběh. První dvě třetiny byly vyrovnané. Potom jsem soupeři vlastní nedisciplinovaností dovolili dát při čtyřminutovém oslabení dva góly, a to zřejmě rozhodlo zápas. Naše hra nebyla špatná. Při hře pět na pět jsme byli lepší, ale Znojmo má hráče s extraligovými zkušenostmi, což se projevilo v přesilových hrách. Domácí zvítězili zaslouženě.