Zlín
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. ZLN (3:1)

První třetina přinesla útočný hokej s šancemi na obou stranách. Nejdříve mohli jít do vedení hosté, ale Pospíšilovi při přečíslení nesedla přihrávka. V deváté minutě prokličkoval zlínskou obranou Fára, našel Síkelu, který vystřelil. Puk se však od Kašíka jen odrazil. Ve zbytku třetiny se již nic důležitého nestalo a týmy šly do kabin s vyrovnaným stavem.

Druhá dvacetiminutovka byla na góly bohatší. Minutu po úvodním buly vyloučil hlavní sudí Homola hostujícího Zábojníka a Znojmo toho patřičně využilo. Petr Süsser poslal puk na Martina Pláňka, který stál na modré. Domácí obránce vypálil a umístil kotouč do pravého rohu branky Kašíka. Pár minut na to nejprve fauloval Jarůšek a poté předvedl likvidační zákrok na zlínského hráče Fára, který byl vykázán z hřiště a ještě k tomu obdržel pětiminutový trest. Zlínu se tak naskytla dlouhá přesilovka k vyrovnání. Domácí však dobře bránili a svůj náskok si pohlídali. Ještě k tomu e třicáté páté minutě zvýšil na 2:0 obránce Tomáš Latner.

V poslední třetině si hned ze začátku řekli o slovo poprvé v zápase hosté. Pláněk chtěl vyhodit kotouč, ale ten zachytil Vodák, přihrál Martinu Šoulovi, který zakončil a snížil na rozdíl jedné branky. O sedm minut později bylo však všechno zase při starém. Jarůšek, který právě vyjížděl z trestné lavice, zachytil puk, přihrál najíždějícímu Schneiderovi, který vystřelil. Kotouč se jen odrazil k Piskořovi, který našel znovu Richarda Jarůška a ten trefil rohovou konstrukci branky, po které se puk sklouzl přímo za brankovou čáru. Šest minut před koncem předvedl opět svůj um gólman Kacetl, když vytasil lapačku proti střele Kundery. V závěru utkání nedokázali zlínští vytvořit tlak, který by skončil vstřelením branky, a proto si znojemští junioři připsali do tabulky tři body po vítězství 3:1.

Milan Kastner (Znojmo): Myslím si, že dnešní utkání poznamenala trochu jistota play-off. Oba dva týmy měly jistou šestku, takže se nehrálo až v takové zodpovědnosti a nasazení, jak by to mělo vypadat. Zhodnotil bych to jako kvalitní vítězné utkání, ale přátelské. Samozřejmě jsme rádi, že jsme doma ty tři body udělali, protože vždycky je dobrý, aby se stala domácí tvrz nedobytná. Jsme určitě spokojeni.