Třinec
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. TRI (4:2)

Vinou pokračujících zdravotních komplikací byla domácí sestava znovu značně kombinovaná, trenéři tentokrát hráli s pěti obránci, do branky se postavil Michael Panec. Na druhé straně si svoji premiéru v extralize juniorů odbyl jinak dorostenecký gólman Jiří Sklenář. A hned v úvodu se zapotil, když sympatická aktivita Orlů vyvrcholila velkou šancí Süssera, jenž ale z dorážky trefil jen ležícího Sklenáře. Aktivitu domácích v úvodní části ještě podpořila třinecká vyloučení, branky však padaly v rovnovážném stavu hráčů na ledě, nejprve v 11. minutě David Bartoš dostal z rohu přesnou přihrávku, položil si brankáře a pod břevno zavěsil, o sedm minut později proměnil přihrávku Kúna ve druhý gól Michal Telesz.

Od druhé třetiny se naplno rozhořela bitva třineckých útočníků s brankářem Pancem. Ten v brankovišti i na brankové čáře předváděl někdy až neskutečné zákroky, kterými mařil i ty největší šance Ocelářů na snížení. A když už byl ve 30. minutě při vyjetí z klece objet Bajtkem, předvedl hostující útočník, že i z pěti metrů se dá netrefit zcela prázdná brána. V závěru třetiny stíhala šance šanci, znojemští hráči se dostali do několika nebezpečných brejků, i Sklenář v opačné brance ale dokázal svůj celek podržet. Poměr střel ve druhé třetině byl přesto naprosto jednoznačný – 8:21 z pohledu domácího celku – skóre ale zůstávalo nezměněno.

Se stavem 2:0 pohnul až start třetí třetiny, bohužel pro hostující mužstvo se puk třepotal znovu za Sklenářovými zády. Hostující brankář neodhadl ideálně situaci, rybičkou vypíchl přihrávku přes brankoviště jen k číhajícímu Latnerovi, jehož střelu po odrazu od zadního hrazení uklidil do odkryté klece Peter Schneider. Třinec se nevzdal, jenže čarujícího Pance dál nedokázal pokořit, Böhm sám před ležícím gólmanem poslal kotouč přímo do jeho natažené lapačky. Úspěšný byl až ve 49. minutě Dominik Hegyi, který z bezprostřední blízkosti po ledě využil Rapáčovu přesnou přihrávku. Vzápětí putovali na trestnou lavici dva hráči Orlů a drtivému tlaku se Znojmo neubránilo, přesilovku 5 na 3 proměnil střelou nad ležícího gólmana Lukáš Mičulka. Domácí ze všech sil drželi těsný náskok, se štěstím přežili i další oslabení, kdy Jakub Toman orazítkoval pravou tyč, a samotný závěr utkání už zvládli. Třinci hra bez brankáře nevyšla a po chybě v rozehrávce definitivně rozhodl o vítězi druhým gólem v zápase David Bartoš.

Rudolf Cakl (Znojmo): Opět jsme nastoupili v hodně slepené sestavě, ale i mladší kluci ukázali, že by příští rok mohli fungovat a zvládli to. Hráči hráli zodpovědně, podržel nás brankář Panec.