Litvínov
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. LIT (4:3)

Znojemští hráči podobně jako den předtím proti Mladé Boleslavi začali špatně. Litvínovský Mackal narýsoval přesnou přihrávku před branku na číhajícího Marka Zavřela, jenž prudký kotouč nasměroval mezi tři tyče. Hosté v následujících minutách předváděli, že bruslařsky a střelecky jsou na tom velmi dobře, měli místy výraznou střeleckou převahu, doplatili však na vlastní nedisciplinovanost. V 7. minutě využil první přesilovku Znojma jemnou tečí Dominik Piskoř a v samotném závěru úvodní části se téměř navlas stejným způsobem rovněž při početní výhodě prosadil i Jan Trojan.

Aktivně hrající Severočechy ještě více nahlodal úvod druhé třetiny, kdy na levém křídle zapomněli na volného Ondřeje Horvátha, který rychlý průnik zakončil střelou k tyči nad beton brankáře. Smrtící efektivita Orlů ale hosty neposlala do kolen a už po necelé minutě dokázal výborně chytajícího Kameše podruhé v zápase překonat nejlepší hráč Chemiků Kryštof Kafan, který doklepával za čáru střelu spoluhráče Čejky odraženou od zadního mantinelu. V polovině zápasu spálil velkou šanci sám před brankářem domácí Trojan, na druhé straně orazítkoval Kafan břevno, o pár minut později už se ale důrazný litvínovský útočník mohl radovat z druhého zásahu a vyrovnání skóre, když ustál souboj se dvěma obránci, vybruslil si před branku a podél brankářova betonu poslal kotouč do sítě.

Vyrovnané skóre a herní převaha hnala Litvínovské do útoku a to se jim vzápětí stalo osudným, zapomněli totiž na Telesze, který ujížděl na brankáře Nechvátala, byl zezadu stažen a rozhodčí Blecha nařídil trestné střílení. Sám Michal Telesz se pak postaral o vítěznou branku způsobem, který si strážce litvínovské klece bude určitě dlouho pamatovat, protože mladému útočníku Orlů skočil doslova na špek, po náznaku kličky odklouzal bezmocně mimo své brankoviště a mohl se jen dívat, jak Telesz jednoruč zasouvá puk do odkryté branky.

Do třetí třetiny vstoupilo Znojmo odhodláno těsný a cenný náskok ubránit, snažilo se pozorně bránit střední pásmo a nepouštět litvínovské hráče do velkých šancí. Až na výjimky se to hráčům v bílém dařilo dobře, navíc z rychlých brejků Nechvátalovi neustále hrozilo nebezpečí. Litvínov byl aktivnější, toužil znovu vyrovnat, ale narážel na obětavou hru domácích podpořenou výborným Kamešem v brance, jedinou vyloženou šanci poslední třetiny tak měl dvě a půl minuty před koncem Přeučil, který na modré čáře ukořistil puk, obhodil si brankáře, jenže nestačil už kotouč nasměrovat mezi tři tyče. Hostům poté nepomohlo už ani odvolání brankáře, a ze Znojma tak odjíždějí s prázdnou.

Milan Kastner (Znojmo): Byli jsme v hodně kobinované sestavě. Po včerejším velmi špatném výkonu jsme tento zápas odehráli s velkým štěstím, zejména v první třetině, kdy jsme dali dva góly z přesilovek a vyhráli ji 2:1. Je to apel pro hráče, kteří díky tomu vidí, že není rozhodující, jestli hrají opory nebo ne. Důležité je i jejich nasazení a přístup k utkání. Moc zápasů jsme v elitní skupině nevyhráli, proto je pro nás každý takový výsledek velmi cenný.