Slavia
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. SLA (6:5)

Na začátku úvodní dvacetiminutovky se přímo roztrhl pytel s brankami. Již po minutě od úvodního buly se dostal Peter Süsser s Kovalským do přečíslení. První jmenovaný zvolil namísto přihrávky střelu a vymetl levý roh Dlouhého klece – 1:0. Poté se domácím naskytla početní výhoda a i zde se měnilo skóre. David Bartoš, jenž stál volný před gólmanem, dostal přihrávku od Trojana a zakončil do stejného místa jako Süsser před minutou – 2:0. Slavii se tento nepříznivý stav jistě nelíbil a hráči se snažili o nápravu. To se jim povedlo ve čtvrté minutě, byť jen snížit. Zohorna sebral po vhazování puk v obranném pásmu, přihrál Michalu Poletínovi, který projel hřištěm a propálil Kacetla – 2:1. V dalších minutách se hrál vyrovnaný hokej s šancemi na obou stranách. Domácí dokonce měli dvě přesilovky, ovšem ani jedna nesplnila svůj účel. Možnost výhody se naskytla i na opačné straně, a to sice dvě minuty před koncem. Slávističtí obránci vyslali na znojemského gólmana několik střel, ale Kacetl si s nimi poradil.

Ve druhém dějství chtěli Slávisté jistě vyrovnat. Na začátku však příliš příležitostí neměli, neboť se do větších šancí dostávali jen domácí. Zvýšit náskok tak mohl Trojan, který unikl hostujícím hráčům, ale ztroskotal na Dlouhém, jenž puk vyrazil. Znojemský útočník byl ovšem faulován a sudí poslal nemilosrdně na trestnou Koubka za sekání. Výhoda se Orlům příliš nepovedla a tlak vytvořili až v závěru těchto dvou zvýhodněných minut. Vyslali na gólmana několik střel, ale všechny pokusy pohořely. V polovině dvacetiminutovky se začalo hodně zostra vylučovat. Nejprve hrála ve čtyřech dvacet sekund Slavie, poté se však provinil znojemský hráč a pokračovalo se čtyři na čtyři. Ve třicáté třetí minutě se po souboji u mantinelu nešťastně zvedal Lattner a vylučovalo se znovu na straně Pražanů. Velkou šanci měl v oslabení Žejdl, ale s kličkou na gólmanovi nepochodil. I po Polaščákově střele se Kacetl vyznamenal pozoruhodným semaforem. V závěrečných sekundách si ještě hosté zahráli přesilovku. Ta však ovoce nepřinesla.

Třetí třetina začala ve stejném stylu jako ta první. Slavie dokázala využít přesilovku a zásluhou Dana Krejčího dotáhla stav na 2:2. To jim však nestačilo a dvě minuty nato bylo vše zase jinak, neboť Lukáš Žejda zkorigoval stav ve prospěch svých barev – 2:3. Orli nechtěli zůstat pozadu a ihned vyrovnali. Postaral se o to Matěj Síkela - 3:3. Následně se Slavii naskytla přesilovka, ale ta byla o minutu později přerušena, neboť fauloval Slavíček a hrálo se čtyři na čtyři. V padesáté druhé minutě se měnil stav znovu. Tým šťastným týmem byla Slavie. Michal Poletín dostal ihned po vhazování přihrávku od Zohorny a puk namířil k horní tyčce Kacetlovy branky – 3:4. Tři minuty nato vyrovnával Richard Jarůšek, který zakončil souhru svých spoluhráčů – 4:4. Že i Orli umějí otočit stav, ukázal opět Richard Jarůšek, jenž o minutu později dotlačil puk za záda Dlouhého – 5:4. Už to vypadalo, že tři body si připíší domácí, ovšem Slavie v poslední minutě zásluhou Bohumila Slavíčka vyrovnala a zápas šel do prodloužení.

Hned po minutě a půl od úvodního buly nastaveného času byl vyloučen hostující hráč a Znojmo tak mělo obrovskou výhodu, kterou také patřičně využilo. Vítězným střelcem se stal Matěj Síkela, jenž obdržel přihrávku od Bartoše a po zemi zakončil za záda slávistického brankáře.