Zlín
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. ZLN (2:4)

Do slunečného Znojma zavítal v sobotu v poledne k extraligovému utkání juniorů tým ze Zlína. Hned čtyři minuty po úvodním buly předvedli hosté jednoduchou akci, na jejímž konci stál Martin Matějíček, který propálil od modré vše, co se mu postavilo do cesty – 0:1. V následujícím střídání dělal zlínské obraně obrovské problémy Jan Trojan. Vyrovnat se mu podařilo až na druhý pokus, když doklepl za brankovou čáru odražený kotouč – 1:1. Ani tento stav nevydržel příliš dlouho a v jedenácté minutě bylo již zase všechno jinak. Znojemští obránci ponechali před Pancem zcela volného Tomáše Fořta, který obdržel přihrávku od Finsterleho z rohu kluziště a zajistil svým barvám jednobrankové vedení – 1:2. V závěru čekaly na Znojmo dvě početní výhody. Největší akci během těchto čtyř minut spálil Havlík, jenž se prodral hostující obranou až před Zavadila, ale ten obstál.

Na začátku prostředního dějství se nejprve dostal Zlín do přečíslení dva na jednoho, ovšem zde se vyznamenal naopak znojemský gólman. Při následující přesilovce domácích zůstal Opalkův puk v brankovišti, Zavadil si myslel, že jej má ve výstroji a vyrovnání tak zabránil až jeden z bránících hráčů. V osmadvacáté minutě hrál Zlín dvojnásobnou přesilovou hru. Hosté sice dosáhli branky, ovšem neregulérním způsobem, když Panec vyrazil střelu od modré, kotouč se odrazil k Fořtovi a ten jej za gólmana doklepl hlavou. Následně spálil dvě obrovské šance Jarůšek. Nejprve při úniku na brankáře naznačil střelu, čímž si Zavadila položil, objel branku a z otočky vystřelil, ovšem dojíždějící hostující hráč vstřelené brance zabránil. Pár sekund před sirénou orazítkoval Jarůšek horní břevno zlínské klece.

Úvod třetího dějství přinesl vstřelenou branku. Znojmo hrálo oslabení, při akci dva na dva dostal Tadeáš Kundera Šoulovu přihrávku a jedním dotekem umístil puk za Pance – 1:3. Domácí však snížili, a to v přesilovce pět na tři. Tentokrát se důraz Richardovi Jarůškovi důraz před brankou vyplatil, když doklepl odražený kotouč do branky – 2:3. V závěru se Znojmo snažilo ze všech sil vyrovnat. Po oddechovém čase zůstal Panec na střídačce a domácí to zkoušeli v šesti. Jejich naději ovšem ukončil v padesáté deváté minutě Lukáš Finsterle, jenž se zmocnil puku a střelou do prázdné klece pečetil výhru svého týmu – 1:3.