Využité přesilovky znamenaly vítězství

16.12.2009 | Lukáš Caha, Petr Frömel

Znojmo - Utkání začalo obdobně jako proti Hradci, Znojmo po první třetině prohrávalo o jednu branku. Ve druhé části se však zvedlo a dvěma góly Meidla otočilo skóre ve svůj prospěch. Brodu se sice podařilo vyrovnat, ale junior Jarůšek svým premiérovým gólem v početní převaze vrátil vedení na stranu domácích. V závěrečné třetině přidali Orli zásluhou Staňka a Havlíka další dvě branky a o vítězi bylo rozhodnuto. Rebel v závěru již jen kosmeticky upravil konečný výsledek.

31.kolo, středa 16. 12. 2009, 17:30, Hostan Aréna Znojmo
Havl. Brod
Branky a nahrávky: 22. Meidl (Barus, Protivný), 23. Meidl (Kubica, Beroun), 40. Jarůšek (Štach, Barus), 42. Staněk (Meidl, Štrach), 50. Havlík (Štach, Staněk) - 18. Endál (Knotek, Svoboda), 26. Holec (Ondráček, Třetina), 56. Němec (Šulc). Rozhodčí: Smitka - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:1. Diváci: 1157. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3.
ORLI ZNOJMO: Horčička - Hořava, Morava, Štach, Protivný, Kolafa, Štrach, Lattner - Havlík, Barus, Plášek, Beroun, Hradecký, Kubica, Staněk, Meidl, Jarůšek, Vyletelka
HC Rebel Havlíčkův Brod: Furch - Jebavý, Horváth, Vyhlídal, Krejčík, Soldán, Šulc, Pavlík - Holec, Endál, Borovanský, Smith, Třetina, Knotek, Stromko, Němec, Česnek, Svoboda, Ondráček, Vylíčil

V první desetiminutovce se na ledě nic převratného nedělo. Puk létal z jedné strany na druhou, ale ani jeden brankář změnu stavu nedovolil. Hodně se také ukázal znojemským fanouškům útočník Zdeněk Kubica, který přišel do týmu na zkoušku z pražské Slavie. V šestnácté minutě přišla přesilová hra hostů, kteří se usadili v útočném pásmu a chtěli se dostat do vedení. Největší šanci měl Třetina, jenž zachytil puk, který vystřelil Holec od modré, objel branku, ale Horčička jeho kličku vystihl. O dvě minuty později se stav však již měnil. Šťastným střelcem se stal havlíčkobrodský Lukáš Nedál, který velmi šťastně zasunul Knotkovu střelu za záda znojemského gólmana – 0:1. V závěru dostali možnost výhody domácí. Nejblíže vyrovnání byl Plášek, jenž stál sám před brankou, ale vystřelený puk putoval mimo klec.

Ihned po devadesáti sekundách druhé dvacetiminutovky se o vyrovnávací gól zasloužil znojemský Václav Meidl, jenž projel pásmem, našel skulinku ve výstroji Furchta a zasunul – 1:1. Následně si šel odpykat dvouminutový trest havlíčkobrodský Šulc a Znojmo trestalo. Znovu se střelcem stal Václav Meidl, který dostal přihrávku od Kubici a trefil se do prázdné branky – 2:1. Hosté svoji následující početní výhodu však také využili. Miroslav Holec propálil od modré vše, co mu stálo v cestě a bylo vyrovnáno – 2:2. I následující minuty se hrál vyrovnaný hokej, čemuž odpovídal i stav. Dobrou šanci měl hostující Svoboda, který se řítil na bránu, ale byl zastaven Kalafou za cenu faulu. Orli mohli jít také do vedení, když trio Jarůšek-Staněk-Meidl předvedlo pěknou souhru před Furchtem, ale poslední jmenovaný nestihl zakončit, neboť byl faulován. Toho Znojmo opět využilo. Štach nahodil puk na branku a do střely vložil hůl Richard Jarůšek, jenž svým prvním gólem poslal své barvy do vedení. Do kabin se tedy odcházelo se stavem 3:2.

I do závěrečné třetiny vstoupili domácí brankou. Meidl nahrál Aleši Staňkovi, kterému nedělalo problém puk do odkryté branky usměrnit – 4:2. Následně se nabídla dlouhá přesilovka pět na tři Havlíčkovu Brodu, ale Znojmo se zvládlo ubránit a ihned sekundu poté, co skočil vyloučený hráč na led, zvýšilo svůj náskok. Adam Havlík se protáhl kolem hostujícího obránce a v pádu zakončil - 5:2. Havlíčkobrodští však o pět minut nato snížili a pokoušeli se zápas zdramatizovat. Šťastnou branku si připsal Vojtěch Němec, jenž tečoval nahození Šulce – 5:3. V závěru si domácí ještě zahráli přesilovku, ale branku se jim však již vsítit nepodařilo, ale i přesto si připsali tři body za výhru 5:3

Jan Neliba (Znojmo): Pro nás to byl strašně těžký zápas. Havlíčkův Brod je mužstvo, který je strašně pohyblivý, hlavně v útoku a to jsme věděli. Je to paradox, po první třetině jsme se opět zvedli a zápas jsme otočili. Musím klukům poděkovat, protože každé body jsou důležité pro sebevědomí.

Petr Novák (Havlíčkův Brod): My jsme ten zápas nezačali špatně, ale bohužel jsme se dopustili spousta faulů a soupeř to potrestal, dal tři góly v přesilovkách. Při hře pět na pět jsme zápas alespoň remizovali a byli bychom rádi za bod, ale bohužel se nám to nepovedlo. Mělo to stejný průběh jako to utkání před dvěma měsíci. Zápas rozhodly opět přesilovky, které Znojmo umí dobře.