Čtvrtá výhra Znojma v řadě

9.10.2010 | Petr Frömel, Petra Matůšová

Znojmo - Čtvrtou výhru v řadě si připsali znojemští hokejisté. Po výhrách proti Táboru, Jihlavě a Benátkám nad Jizerou zvítězili před vlastním publikem i nad nováčkem soutěže Pískem. Proti tvrdě bránícímu celku nemohli dlouho najít recept, teprve krátce po polovině zápasu v přesilovce zamířil přesně Lattner a za pět minut jej stejným způsobem napodobil Beroun. Hosté se nevzdali, snížili, ale závěr patřil domácím Orlům, kteří díky brankám Orsavy, jenž se trefil ve třetím utkání za sebou, a Hamana rozhodli o svém vítězství.

8.kolo, sobota 9. 10. 2010, 17:30
Písek
Branky a nahrávky: 33. Lattner (Podešva, Vrba), 38. Beroun (Hrňa, Štach), 55. Orsava (Rangl, Plášek), 58. Plášek (Orsava) - 46. Stejskal (Ježek, Šulčík). Rozhodčí: Smitka - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:0. Diváci: 1364. Střely na branku: 43:21. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
ORLI ZNOJMO: Horčička - Kolafa, Štach, Pláněk, Kania, David, Klimeš, Rangl, Lattner - Plášek, Haman, Orsava, Hrňa, Hradecký, Beroun, Havlík, Říha, Staněk, Rachůnek, Podešva, Vrba
IHC KOMTERM Písek: Hrubec - Procházka P., Vráblík, Výborný, Mazanec, Novák P., Vomela - Polodna, Slavík, Kellner, Kopecký, Kudrna, Ježek, Suja, Dragoun, Novák V., Stejskal, Ferebauer, Šulčík, Mošovský

Aktivněji do dnešního zápasu vstoupili, i díky brzké přesilové hře, hosté. Hned v úvodu hry několikrát vyzkoušeli Horčičkovu pozornost, ale brankář domácích byl pozorný. Na druhé straně zahrozil především Tomáš Vrba, který zblízka orazítkoval jen hruď píseckého gólmana. V polovině první třetiny byli krátce po sobě vyloučeni dva hostující hráči, a domácí tak měli výhodu dvojnásobné přesilovky, avšak ani v té se nedokázali prosadit přes pečlivou obranu Píseckých. Ojedinělý výpad hostů téměř zaskočil nepřipravené Orly, ale Dragoun svou přihrávkou nenašel ideálně postaveného Mošovského.

První perioda byla poznamenána častým vylučováním hráčů a v podobném trendu se pokračovalo také v té druhé. Tentokrát už ale hráči početní převahy dokázali využívat. Jako první byl úspěšný znojemský Jan Lattner 1:0, který zužitkoval přesnou příhrávku Podešvy. Orlům narostla křídla a krátce po sobě se ve vyložených šancích blýskli Rachůnek a chvíli po něm Jakub Orsava. Hosté nevěděli, kam dřív skočit. Druhou početní výhodu Znojemských využil Jiří Beroun 2:0, jenž zcela neobsazen prostřelil Hrubce. Znojemský náskok mohl ještě navýšit Havlík, který měl před sebou téměř prázdnou branku, ovšem nedokázal přesně zakončit.

Trest pro domácí přišel za pár minut, kdy se Písek dočkal snížení. Ondřej Ježek vyhledal ideální přihrávkou osamoceného Vladimíra Stejskala 2:1, který se nemýlil a donutil Horčičku poprvé v dnešním zápase inkasovat. Očekávaný tlak hostů ale nepřišel, jejich časté vylučování je sráželo na kolena.

Naopak na znojemské straně už se mohlo začít pomalu oslavovat po přesné ráně Jakuba Orsavy 3:1, který nedal Hrubcovi sebemenší šanci. Písecké trápení ještě prohloubil čtvrtý gól v jejich síti, o který se postaral po Hamanově přihrávce Karel Plášek 4:1, pro něhož to byl první gól v této sezóně.

Po šedesáti minutách tak mohlo vítězství oslavovat domácí Znojmo. I přes zdánlivě jasný výsledek, však průběh zápasu až tak jednoznačný nebyl. Hosté ovšem dopláceli na svá častá vyloučení, a tak si vlastní vinou podráželi nohy.

Milan Kastner (Znojmo): Musím říct, že soupeř byl velice houževnatý. My jsme první třetinu měli trochu problémy přecházet střední pásmo, ale díky přesilovkám jsme ten zápas dneska zvládli. Je to v pořadí čtvrtý zápas, který jsme vyhráli. Je to důležité pro naše sebevědomí a psychiku.

Rudolf Suchánek (Písek): My jsme nehráli špatně, když to bylo pět na pět. Měli jsme hodně moc vyloučených. Znojmo dalo tři góly v přesilovce. Myslím si, že deset vyloučených hráčů za zápas je hrozně moc. Docházely nám síly. Když jsme dali kontaktního góla na 1:2, tak jsme udělali další hloupý faul, Znojmo dalo branku a to rozhodlo celý dnešní zápas.