1:1, 1:1, 0:1
1/3
2/3

Report ze zápasu KOM vs. ZNO (2:3)

Do utkání vstoupili aktivněji hosté, Brno však hru rychle vyrovnalo a pod výraznější tlak hostů se dostalo jen zřídka. Naopak Kometa převzala aktivitu, která se zmobilizovala hlavně díky vyloučením Orlů. Na trestné lavici však seděli i Brněnští a v první třetině tresty na obou stranách povážlivě narůstaly. Není tedy divu, že první branka padla z přesilové hry. Kometa sehrála skvělou kombinaci. Štindl od modré nahrál na pravý kruh Křivohlávkovi, a ten z první našel na druhé straně Filipa Krejčiříka, který se prosadil střelou švihem nad levý beton Kacetla - 1:0.

Vedoucí branka Brno velmi povzbudila a domácí začali výrazněji kontrolovat hru. Znojmu však pomohla šťastná trefa Jakuba Ziky, tomu se příliš nepovedla střela z mezikruží, která však byla ještě tečována bránícími domácími hráči a puk byl natolik rozverný, že zaplul Barusovi mezi betony - 1:1. Po vyrovnávající brance přišla další série několika vyloučení. V první části jich bylo rovnou osm, což ostře kontrastuje se zbývající čtyřicetiminutovkou, kdy byli vyloučeni jen čtyři hráči.

Druhá část měla podobný scénář jako první třetina. Rozdíl tu však byl, do vedení se totiž dostali hosté a opět to byla taková hodně zajímavá branka s přízviskem šťastná. Videlka nahodil puk z rohu kluziště před bránu stylem, co kdyby náhodou. A ono to opravdu vyšlo, před bránou se totiž zjevil Jan Trojan, jenž puk lehce usměrnil na bránu a kotouč propadl Barusovi opět mezi betony - 1:2. Na vyrovnání se však dlouho nečekalo. Dobrou práci odvedli v útočné třetině Hnilička s Juráněm. nakonec z jejich práce těžil Jan Svatý, který se nejlépe zorientoval po závaru v brankovišti a puk dorazil do brány - 2:2.

Kometa hrála v útoku s enormním nasazením a hodně se tlačila do brány. Znojmo se však úspěšně bránilo, a pokud opravdu nechalo brněnské hráče protlačit do šance, v brance byl Kacetl. Brno si místy vytvořilo velký tlak, jak už jsem však zmínil, žádná ze střel se neuchytila, a do kategorie vyložená bychom jich mohli zařadit jen málo.

V závěrečné části už nebyla aktivita Komety tak patrná, hra byla hodně vyrovnaná. Jako první se v posledních dvaceti minutách dostal do šance Křivohlávek, který našlápl ve středním pásmu, jeho střelu Kacetl vyrazil a následně netrefil bránu Jurák. Domácí pak hodně zmrazil gól Dominika Piskoře z 47. minuty. Znojmo šlo ihned po vhazování v útočném pásmu do brány, a to se vyplatilo. Ze závaru před brněnskou svatyní dokázal nejlépe těžit právě znojemský útočník a dorazil puk do brány - 2:3.

Kdyby se měl naplnit průběh z obou předchozích třetin, Kometa by vyrovnala. To se však nestalo. Nejblíže k tomu bylo Brno jen pár okamžiků po inkasované brance. Po střele Ondřeje Stehlíka se k dorážce dostal Křivohlávek a už zvedal radostí ruce, jenže dle rozhodčího puk nepřešel čáru a domácím zbyly jen oči pro pláč. Kometa se nemohla dostat do pořádného tlaku, útočnou snahu navíc přerušovala vyloučení. V jednom z oslabení však ujel opět Křivohlávek a od možné pohromy zachránil Znojmo rybičkou jeden z hostujících hráčů. V závěru utkání už nepomohla Brnu ani hra bez brankáře./p>

Vlastimil Kočí (Kometa Brno): Velice kvalitní utkání, velice kvalitní soupeř. Nebojím se však říct, že jsme byli lepší tým, měli jsme více šancí, měli jsme větší srdíčko, jednou se to štěstí musí zlomit, a jednou se to musí otočit, a musíme to dotáhnout do konce. Myslím si, že to byly smolné branky, co jsme dostali. Měli jsme plno šancí, co se týká hry, tak jsem byl velice spokojený. Kluci odevzdali dobrý výkon a já se za něj nestydím. Byl to solidní výkon a jsme schopni porazit kohokoliv. Znojmo dnes přijelo v nejsilnější sestavě, a přesto si myslím, že jsme je k ničemu moc nepustili. Musím vyseknout klukům poklonu, protože odevzdali dobrý výkon, dalo se na to dívat. Viděl jsem, že diváci přišli ve velkém počtu a muselo se jim to líbit.

Martin Stloukal (Orli Znojmo): Bitva na obě dvě strany, při hře pět na pět se mi zdálo, že jsme byli lepší, ale bohužel, když jsme byli vyloučeni, tak to soupeře nakoplo. Rozhodl jeden gól, jak už to v takovém utkání bývá. Byl to hokej nahoru dolů, je to hodně bitva, je to derby, je to vyhecované. Myslím si, že to byl dobrý hokej, který se musel divákům líbit.