Vítkovice
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. VIT (2:3)

Velmi pikantní duel nabídlo pondělní menu juniorské extraligy. Ve znojemské Hostan aréně se proti sobě postavili třetí Orli a druhé Vítkovice. Oba dva týmy vstoupily do zápasu velmi vlažně a v prvních minutách nedokázaly ani trefit braku soupeře.

To se ale změnilo v šesté minutě, když velmi šťastný gól zaznamenal hostující Petr Kolouch, který našel puk u ležícího Kacetla a dorazil jej do odkryté branky – 0:1. Od této chvíle byl k vidění úplně jiný hokej než doposud. Pojistit vedení svého týmu mohl z mezikruží Richter, ale tentokrát si s kotoučem znojemský gólman hravě poradil. Na druhé straně si v osmé minutě vybruslil s pukem až k brance Stehlík, našel volného Davida Bartoše a ten střelou nad rameno gólmana vyrovnal – 1:1.

Následovalo několik nepřesností na obou stranách a toho využil především Videlka, jenž se dostal se spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho, strhl na sebe pozornost bránícího hráče a přihrál před branku volnému Teleszovi. Ten však pohotovou střelou trefil jen výstroj gólmana. V dalších minutách hry vyslaly na Kacetla několik střel Vítkovice, avšak ani Slovák, Řehák či Kuczera neuspěli. V závěru úvodního dějství se domácím nabídla početní výhoda, která se přenesla i do druhé třetiny, ovšem skórovat se v ní nepodařilo.

Ve dvaadvacáté minutě se před znojemského brankáře procpal Řehák, ale bekhendovou střelou trefil jen boční konstrukci. Tu nastřelil o pár momentů později na druhé straně i Stehlík od modré. Ze stejné pozice se neprosadil ani Tichý. Následovala série vyloučení na obou stranách. Nejprve si zahráli přesilovku hosté, ale dá se říci, že největší příležitost ke změnění stavu spálili Orli. Konkrétně Komínek s Videlkou, kteří se dostali do přečíslení. Druhý zmiňovaný přihrál před branku spoluhráčovi, ovšem střelou z první Bartošáka nenachytal.

Ani domácímu mužstvu se při početní výhodě příliš nedařilo, a tak ve dvaatřicáté minutě byl stav nadále nerozhodný. O změnu se mohly postarat Vítkovice, když v jednom momentě vyslaly na Kacetla několik střel. Ta nejnebezpečnější putovala z hole Pavelky od modré, avšak i s ní si gólman poradil. Když už to vypadalo, že druhé dějství neozdobí žádný gól, udeřili hosté. Jeden ze znojemských beků chyboval v rozehrávce ve vlastním pásmu a namazal puk přímo na hokejku Vrány, který jej bez váhání poslal mezi kruhy volnému Adamu Řehákovi, jenž přiblížil své barvy ke třem bodům - 1:2.

Začátek třetího dějství připomínal úvodní minuty zápasu, kdy se nic závratného nedělo. O pozdvižení hry se postarala až početní výhoda Orlů, kteří vystřelili na Bartošáka několik střel, avšak ani Jarůšek zpoza branky, a ani Pospíšil od modré neuspěli. Změna stavu tak přišla opět na druhé straně. Ihned po buly v útočném pásmu vystřelil Petr Kolouch. Kacetl si myslel, že má puk v bezpečí, ovšem ten po chvíli nalezl za brankovou čárou – 1:3.

V padesáté třetí minutě mohl snížit Novák, který stál před prázdnou brankou, ale v poslední chvíli mu ztížil střelu bránící hráč Vítkovic. Následovala přesilovka domácích, kterou patřičně potrestal Tomáš Komínek z dorážky v chumlu před brankou a zdramatizoval tak poslední minuty utkání – 2:3. Orlům se však již nepodařilo dostat se do závěrečného tlaku, a tak si všechny body odvezli ze Znojma hosté.