0:2, 1:2, 1:2
1/3
2/3

Report ze zápasu TRI vs. ZNO (2:6)

V první třetině jsme sledovali vyrovnaný hokej, i když výsledek 0:2 ve prospěch hostů tomu neodpovídal. Hosté proměnili první vážnější šanci v páté minutě, když z levého kruhu Jan Podešva trefil levou boční tyč a puk se odrazil přímo za záda nešťastného Kotrly. Vstřelená branka hosty nakopla a ostřelovali domácího brankáře z každého úhlu. Třinec se sice také dostal do šancí, ale proti vyrovnání byl dobře chytající Kacetl.

Ve hře čtyři na čtyři, po velkém protestu hráčů Znojma a přihlížejících fanoušků, byla dodatečně uznána branka Tomáši Komínkovi, který vstřelil puk mezi betony Kotrly. Černá guma se ale bleskově odrazila od dolní tyče z branky ven, proto málokdo branku postřehnul. V závěru třetiny mohl autor druhé branky skórovat znovu, když se zcela sám řítil na domácího brankáře, ten ale fantastickým zákrokem ala Hašek puk do branky nepustil.

Hned v úvodu se snažil opět Komínek o vstřelení branky, ale jeho akce s Jarůškem skončila u Kotrly. Třinec využil hosty nabídnutou přesilovou hru, když po nahrávkách Řezáče a Roupce se zblízka trefil do znojemské branky Dominik Hegyi. Hosté nečekali dlouho s odpovědí a ve 25. minutě po závaru před třineckou brankou zvýšil Lukáš Kovalský na 1:3. V polovině utkání trestuhodně promarnil svou šanci Danko Deveri, když mu Kajaba zpoza branky naservíroval puk přímo pod nos, ale extřebíčský útočník puk minul.

Další obrovskou šanci diváci ve Werk Aréně viděli ke konci třetiny, když Roupec nastřelil hned dvě tyčky za sebou. Podle pravidla nedáš, dostaneš o pár vteřin později hosté zvyšují na 1:4. Střelu Františka Pospíšila tečoval do vlastní branky Rajnoch.

V poslední dvacetiminutovce se domácí nechtěli smířit s nelichotivým výsledkem a zkoušeli to na znojemského brankáře ze všech pozic. Nejdříve Řezáč prokličkoval až ke Kacetlově brance, ale puk za brankovou čáru neprotlačil. Překonat gólmana hostí se nepodařilo Sochorovi, Bezuškovi ani Pavlíkovi. Naopak v 53. minutě po akci Pospíšila a Bartoše zakončil do třinecké sítě Patrik Novák.

Hráči znervózněli a začalo se hromadně vylučovat. Muži v pruhovaném rozdali v poslední dvacetiminutovce 33 trestných minut a diváci zhlédli během 56. minuty dvě využité přesilové hry. První využili hosté, když Tomáš Komínek překonal Kotrlu dnes pošesté a vyhnal ho na střídačku. O 22 vteřin později stačilo Branislavu Rapáčovi deset vteřin k využití třinecké přesilové hry. V závěru utkání byl za faul kolenem vyloučen na na pět minut plus do konce utkání znojemský Novák. Dnešní velký hříšník Filip Bajtek ale zmařil šance Třince na úpravu skóre, když byl vyloučen již potřetí. Skóre na světelné tabuli 2:6 se tak už do konce utkání nezměnilo.

Jiří Juřík (Třinec): Dnešní zápas se mi hodnotí velice těžce, protože to bylo nejhorší utkání, které jsme sehráli. V poslední době máme velký problém se zakončením a dnes se to projevilo v plné nahotě. Soupeř vlastně v první třetině vedl z ničeho. My jsme stříleli jen tyčky. Je to pro nás těžké, protože nám kvůli zranění vypadl ze sestavy Adam Rufer. V dnešním utkání bylo vidět, že útok, který to s ním zatím táhl, se úplně rozpadl. V dalších zápasech musíme zabrat, i když Adamovo zranění vypadá na delší dobu. Doufám, že se kluci otřepou z dnešní porážky. Máme před sebou Spartu a Slavii. I když to jsou týmy z horní části tabulky, rádi bychom v těchto zápasech bodovali. Znojmo dnes hrálo velmi dobře a dokázalo, že není na horních příčkách tabulky náhodou.

Martin Stloukal (Znojmo): Jsme rádi za dnešní body, ale s předvedenou hrou spokojeni být nemůžeme. Domácí byli agresivnější a lépe bruslili. My jsme měli jen štěstí, že nám tam ty góly padaly. Mrzí nás, že naše hra neodpovídá našemu umístění v tabulce. Hráči si myslí, že to teď už půjde samo a dělají si na ledě, co chtějí.