0:1, 3:1, 0:0
1/3
2/3

Report ze zápasu JIH vs. ZNO (3:2)

Začátek utkání byl lepší pro hráče Znojma. Byli o něco aktivnější a také se to odrazilo na světelné tabuli, když v 15. minutě střílel od modré čáry Jiří Tichý a puk nakonec skončil v levém horním rohu brány domácího týmu. Dukla od té chvíle začala hrát trochu lépe, protože chtěli vyrovnat, ale místo toho je čekala další inkasovaná branka. Tentokrát to byl Michal Telesz, který z mezikruží vystřelil nad beton Ritticha a kotouč se pouze odrazil od sítě.

Od této chvíle ale patřil led jihlavským hráčům. Po vyloučení znojemského Jana Trojana se do brány trefil Adam Zeman, který vystřelil nad pravý beton Kacetla. Po několika okamžicích byl tým hostů potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě a po minutě na trestnou lavici odjížděl další hráč znojemských Orlů. Byl to Adam Havlík a jihlavští hráči tedy hráli celou minutu 5 na 3. První výhody využil Lukáš Martínek, který vyzrál na Kacetla střelou nad jeho pravý beton.

Domácí tým stále měl o jednoho hráče v poli navíc a tuto šanci využil Roman Mikeš a kotouč poslal mezi betony Kacetla. Třetí třetinu se ještě snažilo Znojmo dorovnat, ale Jihlava statečně bránila a k závěru si vytvořili několik příležitostí, ale to už zněla siréna oznamující, že právě skončil zápas za stavu 3:2.

Martin Stloukal (trenér Znojma): "Z naší strany u některých hráčů byl nedisciplinovaný výkon, který rozhodl o tom, že jsme prohráli. Jinak jsme šance měli, rozhodl týmový výkon, který Jihlava podala stoprocentní a my ne."

Petr Svoboda (trenér Jihlavy): "Dneska to byl jeden z nejlepších zápasů, samozřejmně i ze strany Znojma. Nebylo jednoduché otáčet za stavu 0:2, ale kluci ukázali, že mají sílu a ukázali, že umějí zápas otočit v přesilovkách a to rozhodlo."