Znojmo uhájilo šestou příčku po penaltách

7.2.2011 | Lukáš Caha, Petra Matůšová

Znojmo - Do utkání nevstoupili Orli zrovna nejlépe, již ve dvanácté minutě prohrávali o dvě branky. Domácí, konkrétně Martin Podešva, však snížili během čtyřminutové přesilovky na začátku druhé třetiny. O vyrovnávací branku se postaral ve třetí periodě Jiří Beroun. Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy, kde se vyznamenali především gólmani. Kacetl nepustil ani jeden z šesti hradeckých pokusů. O vítězství svých barev rozhodl Vladimír Říha.

44.kolo, pondělí 7. 2. 2011, 17:30
Hr. Králové
po samostatných nájezdech
Třetiny: 0:2, 1:0, 1:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 23. Podešva (Pláněk), 44. Beroun (Trojan, Štach), rozhodující nájezd Říha - 2. Čermák (Kubica), 12. Záhorovský (Budínský, Volráb). Rozhodčí: Trombík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 3:7, navíc Moskal 5 min. + OK. Využití: 1:0. Diváci: 1208. Střely na branku: 54:22. Průběh utkání: 0:2, 2:2.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Pospíšil, Pláněk, Štach, Rangl, Klimeš, Novák, Kolafa, Stehlík - Beroun, Říha, Trojan - Lev, Podešva, Lattner - Jarůšek, Bartoš, Komínek - Rachůnek, Videlka, Vyletelka.
Královští lvi Hradec Králové: Luňák - Křetínský, Klement, Táborský, Horák, Chmelíř, Hendrich, Karlík, Musil - Hruška J., Moskal, Kadlec - Budínský, Koudelka, Volráb - Kubica, Záhorovský, Čermák - Hruška O., Jindřich, Havlíček.

V posledním kole nadstavbové části první hokejové ligy přivítali znojemští hráči na svém kluzišti Hradec Králové. V utkání dvou tabulkových sousedů se měl rozseknout boj o konečnou šestou příčku.

Domácí navázali na nepovedený výsledek z Havlíčkova Brodu a již ve druhé minutě prohrávali. Po chybě znojemské obrany se dostal k puku Kubica, přihrál najíždějícímu si Miloslavu Čermákovi, který zakončoval do odkryté brány – 0:1. Znojmo mohlo o chvíli později vyrovnat, v přesilovce se před Luňáka dostal Jan Lattner, ale tentokrát jeho bekhendový blafák úspěch neslavil.

V polovině první třetiny udeřil Hradec podruhé. Přihrávku Budínského, dokázal zužitkovat Martin Záhorovský, jenž svou střelou našel mezírku mezi Kacetlovými betony – 0:2. Orli ještě dohrávali úvodní třetinu v oslabení, tentokrát však již nedovolili soupeři skórovat.

Do druhé části hry vstoupili domácí jako vyměnění. V utkání velmi aktivní Martin Podešva nechal poprvé kapitulovat také hostujícího gólmana Luňáka, jeho otočka kolem osy a následná střela znamenala první gól Znojma – 1:2. Orli se najednou stali pány na ledě. Dvě velké příležitosti spálil navrátilec do znojemského dresu Tomáš Rachůnek, z dorážky se neprosadil ani Richard Jarůšek. Největší šanci však spálil Jan Lattner, jenž sám před bránou zacílil pouze Luňákův klín. Z šancí hostů stojí za zmínku snad jen střela Kadlece, která ovšem neměla potřebnou přesnost a minula Kacetlovu bránu.

Také závěrečná perioda vyšla lépe domácí letce. Svůj návrat do sestavy oslavil uzdravený Jiří Beroun stylově, dorážkou Lattnerovy střely vyrovnal skóre zápasu – 2:2. Následné vylučování na obou stranách trochu zpomalilo tempo hry, ani jeden tým už se nedostával do vyložených šancí jako v předešlých třetinách. Větší příležitost mělo duo Koudelka-Hruška, ale znojemský gólman byl na svém místě. Zápas se tak dostal až do prodloužení.

V prodloužení byli zásluhou dvou přesilových her aktivnější domácí Orli, ale ani Lev s Lattnerem nepokořili Luňáka. Když v závěrečných vteřinách nedokázal svou střelou najít Pláněk soupeřovu bránu, začalo se schylovat k samostatným nájezdům. Až v šesté sérii dokázal Luňáka překonat Vladimír Říha - 3:2. Když poté Kacetl vychytal Táborského, bylo o majiteli bodu navíc rozhodnuto.

Karel Soudek (Znojmo): Nezačali jsme dobře a první třetinu prohráli 0:2. Chyběl nám pohyb. Od druhé třetiny jsme se podstatně zlepšili, snížili, ale mohli to i otočit, protože jsme k tomu měli spoustu příležitostí. Ve třetí třetině již těch šancí tolik nebylo, ale opticky jsme byli lepší. V prodloužení jsme nevyužili přesilovku čtyři na tři, což byla chyba. To se prostě musí dávat. Na nájezdech jsme měli šťastnější ruku.

Jiří Mička (Hradec Králové): Začali jsme dobře. Po první třetině jsme vedli 2:0. Měli jsme tam i další šance. Znojmo se od druhé třetiny zvedlo a začalo hodně bruslit. Byli nepříjemní, tlačili se do brány. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že to chceme uhrát na 2:1, ale po hrubé chybě v obraně jsme dostali gól na 2:2. Pak to bylo nahoru - dolů. Na obou stranách byly šance. Prohráli jsme na penalty, z šesti nájezdů nedali ani jednu branku. Tak se nemůže na nájezdy vyhrát.