Zlín
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. ZLN (3:2)

Do prvního dějství vstoupili lépe domácí, když se nastěhovali na tři minuty před Kašíka, přesto otevřel vývoj zápasu soupeř. Na začátku čtvrté minuty usměrnil odražený puk za záda Kuchaře Marek Pospíšil - 0:1. Znojmo se však nenechalo zaskočit a ještě v téže třetině zkorigovalo stav ve svůj prospěch.

V jedenácté minutě se po chybě hostující obrany zmocnil puku Videlka, napřáhl z hranice kruhu, kotouč se sice odrazil od těla gólmana, avšak přímo na hůl dojíždějícího Dominika Piskoře, který neměl s umístěním černé gumy do sítě moc práce – 1:1. O pár okamžiků později se prosadil z dorážky taktéž Lukáš Kovalský – 2:1. Ve zbytku periody měly oba celky možnost přesilové hry, ovšem další branka již nepadla.

Druhá třetina byla poněkud vyrovnanější, přesto strávili Orli v útočném pásmu soupeře více času. Dobrou pozici měl v osmadvacáté minutě Špaček, který obral hostujícího hráče před brankou o puk, avšak dlouho se rozhodoval, zda přihrát, či střílet. Zvolil tu duhou možnost, ale to již byl Kašík připravený a změnu stavu nedovolil. Branka padla na druhé straně, když gólman Kuchař propustil mezi betony lacinou střelu Emila Romova - 2:2.

Závěr dvacetiminutovky byl poněkud laxní. Hru doprovázela značná řada nepřesností. Neprosadilo se ani trio Zika – Piskoř – Novák z dobré kombinace v útočné části kluziště.

Ve třetím dějství příliš útočných akcí mančafty neměly. A když už, tak všechny puky pochytali gólmani. Snad největší šanci spálil Novák, jenž ve vlastním oslabení přelstil Kašíka, v levém kruhu pro vhazování jej obral o puk a z ostrého úhlu vystřelil. Kotouč jen těsně minul prázdnou branku.

To nemuselo znojemského útočníka Patrika Nováka dlouho mrzet, neboť již v první minutě prodloužení našel volný puk v brankovišti a jednoduchou střelou ukončil zápas – 3:2. Hosté ještě reklamovali branku, neboť v kleci byl po nevydařené akci zaklíněný Piskoř, ovšem nebylo to nic platné. Dva body zůstaly na jihu Moravy.

Martin Stloukal (Znojmo): Myslím si, že jsme byli až na pár střídání lepším týmem, což jsem ani moc nečekal. Kluci dnes podali takový výkon, že se mi to líbilo. Ani jsem moc nenadával.