Sparta
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. SPA (3:4)

Do předposledního utkání před play-off vkročila lépe Sparta. Nejprve otevřel skóre z dorážky Daniel Přibyl a o necelé tři minuty později překonal Kacetla také Frank Kučera, který obral o kotouč znojemského obránce ve středním pásmu a z hranice kruhu namířil puk do horního růžku branky – 0:2.

Orli měli následně dlouhou přesilovou hru pět proti třem, avšak ani tvrdé střely Rachůnka a Pláňka Sedláčka nepřekonaly. V šestnácté minutě šla Sparta znovu do čtyř. Tentokrát se domácí již nenechali dlouho ostýchat a nikým nehlídaný Richard Jarůšek našel skulinku pod ramenem sparťanského gólmana – 1:2. Hosté svoji početní výhodu v závěru nezužitkovali.

Druhé dějství nabídlo podobný obrázek hry. Znojmo si zahrálo značné množství přesilovek, ovšem příliš nebezpečné v nich nebylo. Navýšit vedení hostů mohl Tůma, ale jeho bekhendový blafák Kacetl vystihl, a tak se měnilo skóre až v sedmadvacáté minutě, kdy opět chybovali znojemští beci. Daniel Přibyl obdržel přihrávku přímo mezi kruhy a pohotovou střelou zvýšil náskok svých barev – 1:3.

Orli odpověděli o šest minut později. Nejprve nevyužili minutovou přesilovku pět na tři, ovšem poté se prosadil znovu Richard Jarůšek, který si vybruslil do útočného kruhu pro vhazování, vyčkal na vhodný okamžik a tvrdou střelou po zemi propálil Sedláčka mezi nohama – 2:3.

Taktéž ve třetí třetině padlo po jedné brance na obou stranách. Již tři minuty od úvodního buly završil svůj hattrick Daniel Přibyl, jenž se dostal do přečíslení, položil si Kacetla a bekhendem poslal puk přes jeho beton – 2:4. Netrvalo to dlouho a domácí opět snížili. Jarůšek byl faulován, avšak zvládl souboj o puk, přihrál před branku volnému Adamu Havlíkovi, který bez přípravy rozvlnil síť sparťanské branky - 3:4.

Ve zbytku třetiny se Orli snažili o vyrovnání. Soupeř hrozil především z brejků. Za zmínku stojí samostatný únik Pacovského, s jehož kličkou si Kacetl výtečně poradil. Domácí si ještě v závěru vyžádali oddechový čas a nechali gólmana na střídačce, ale ani to nepřipravilo Spartu o tříbodové vítězství.

Martin Stloukal (Znojmo): Na juniorský hokej to byl velice kvalitní zápas. Myslím si, že jsme byli lepší, ale bohužel jsme udělali několik individuálních chyb a soupeř to všechno potrestal, tím pádem i zaslouženě vyhrál. Z mé strany převládají spíše pozitivní pocity, protože play-off začíná 17. března a já tento zápas vnímám jako odrazový můstek. Pokud se hráči poučí, tak si myslím, že bychom měli uspět.