Olomouc
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. OLO (1:5)

Do prvního dějství vstoupila lépe Olomouc, která již po necelých dvou minutách hry zavěsila puk za záda znojemského gólmana Kuchaře z hokejky Jana Miczka. Následná přesilovka domácích však přinesla výraznou šanci pouze Hanákům, v nejslibnější nedokonané akci zápasu trefil Číp pouze tyč. K radosti hostů však opět došlo, když po pěti minutách od prvního gólu skóroval Tomáš Smetana. Orli se snažili vyrovnat, ale obrana hostů byla neúprosná. Naopak, Olomouc znovu udeřila zásluhou Romana Ráce.

Ve druhé periodě se dlouho nic nedělo, obě mužstva si dlouho držela odstup, než se podařilo uniknout Aleši Pelikánovi, který Znojmu připsal jeho jediný gól. Orli se krátce poté dostali na chvíli do tempa, Olomoučtí je ale zase srazili gólem na 1:4, o který se postaral Jakub Lehečka. Znojmo ještě hrálo více než minutu pět proti třem, přesilovku však využít nedokázalo.

Ihned po nástupu do třetí třetiny se podařilo skórovat olomouckému hráči Radku Čípovi, který po dokonalém rozložení znojemské obrany zakončoval do téměř prázdné brány. Ve zbytku třetí části se Znojemští snažili zvrátit výsledek utkání, trenér Kastner si vzal oddechový čas, všechny snahy ale byly marné. Olomouc vyhrává zaslouženě 1:5.

Milan Kastner (Znojmo) - Byli jsme bez pohybu, dnes jsme na soupeře vůbec nestačili. Střední pásmo jsme ani nebránili, natož pak napadali. Myslím, že jsme zaslouženě prohráli.