Mizérie úřadujících mistrů trvá, juniorka prohrála s Kometou

6.10.2011 | Lukáš Caha

Znojmo - Ani po utkání s Kometou Brno se znojemská juniorka neodpíchne ode dna extraligové tabulky. Domácí tým pod taktovkou trenéra Milana Kastnera nezačal vůbec dobře a již v prvním dějství inkasoval dvě branky. Dalších pět jich padlo za záda gólmana Kuchaře v následujících dvou třetinách. Orli však nedovolili Zelenkovi odvézt si čisté konto a pouhé dvě sekundy před závěrečnou sirénou se trefil Michal Telesz.

9.kolo, čtvrtek 6. 10. 2011, 18:00
Kometa Group
Branky a nahrávky: 60. Telesz (Kún, Zika) - 8. Jankovič (Peslar), 20. Bilčík (Káňa, Jankovič), 24. Wasserbauer (Káňa, Jankovič), 36. Křivohlávek (Zbořil, Bilčík), 37. Káňa, 43. Novák (Zbořil), 56. Jankovič (Dujsík). Rozhodčí: Hejduk - Rittich, Guth. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:3. Diváci: . Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 0:7, 1:7.
ORLI ZNOJMO: Kuchař - Hobza, Kovář, Kún, Latner, Pražák - Bukáček, Novák, Mikulášek, Janoušek, Špaček, Telesz, Pelikán, Podešva, Zika, Liška, Kastner, Nováček.
HC Kometa Group: Barus (41. Zelenka) - Bilčík, Dittrich, Dlapa, Koukal, Šidák - Wasserbauer, Hnilička, Dujsík, Peslar, Křivohlávek, Boček, Pospíšil, Kozák, Jankovič, Zbořil, Fúzik, Novák, Maša, Káňa.

Přestože domácí vstoupili do zápasu lépe a v prvních minutách předváděli poměrně útočný hokej, převzala nakonec otěže utkání do svých rukou Kometa. V osmé minutě během přesilové hry poprvé skóroval Branislav Jankovič. Následně si Orli zahráli dvouminutovou početní výhodu pět na tři. Všechny střely však brněnský gólman Barus pochytal, a když už byli hosté v plném počtu, navýšil vedení modrobílých dresů Vlastimil Bilčík.

Tak jak Kometa ukončila úvodní třetinu, začala tu druhou. Pouhých třicet sekund trvalo Janu Wasserbauerovi, než překonal Kuchaře z prostoru mezi kruhy. Také domácí si zahráli přesilovku, ale gól v brance Baruse jsme neviděli ani tentokrát, a tak si znovu řeklo o slovo Brno. V šestatřicáté minutě našel před brankou odražený kotouč Jan Křivohlávek a s přehledem jej zavěsil do poloprázdné klece.

O minutu a půl později kapitulovalo Znojmo popáté. Tentokrát se prosadil Jan Káňa, jemuž se podařilo obelstít dva domácí beky i samotného Kuchaře. V závěru prostřední periody hráli Orli opět ve čtyřech, avšak tentokrát se dokázali ubránit.

Také vstup do třetího dějství se Kometě povedl a ve třiačtyřicáté minutě dorazil odražený puk za brankovou čáru Jakub Novák. Vystřídaný brněnský gólman Zelenka neměl v prvních minutách třetiny příliš práce. Vyznamenal se až proti pohledné příležitosti Podešvy, který se dostal do kruhu a střílel do odkryté branky. Zelenka se však vytáhl úctyhodným semaforem a zabránil kotouči, aby překročil brankovou čáru.

Na začátku šestapadesáté minuty přidal sedmou branku do sítě úřadujícího mistra Bronislav Jankovič, který čtvrteční kanonádu odstartoval. Alespoň kosmeticky upravit stav zápasu mohli Orli během přesilové hry v závěru třetiny. Povedlo se to pouhé dvě sekundy před sirénou, když od modré vystřelil Boris Kún a Michal Telesz usměrnil puk pomocí teče za Zelenku.