Po dramatickém závěru bere Znojmo jeden bod

18.9.2011 | Jana Šremrová

Znojmo - Na moravském ledě se představil další ambiciózní tým, tentokrát z Vídně. Soupeř vlétl do utkání s velkým nasazením, kterému domácí z počátku nestačili, a tak se není čemu divit, že na začátku druhé třetiny už vedl 3:0. Jiskřičku naděje vyškrtal až Jan Lattner, který vsítil potřebný kontaktní gól a vlil domácím do žil novou krev. V poslední periodě byly k vidění dvě trefy na každé straně, a tak se duel rozhodoval až při trestných stříleních, jejichž jediným střelcem se stal Peter Casparsson.

4.kolo, neděle 18. 9. 2011, 17:30
Vídeň
po samostatných nájezdech
Třetiny: 0:1, 3:2, 2:2 - 0:0
Branky a nahrávky: 32. Lattner (Bořuta, Kanko), 36. Lattner (Kanko, Bořuta), 37. Havlík (Vosátko), 55. Podešva (Kanko, Vosátko), 59. Bořuta (Vosátko, Lattner) - 5. Oraze, 24. Ferland (Gratton, Bjornlie), 27. Nageler (Fischer, Kavanagh), 41. Gratton (Bjornlie, Ferland), 45. Lupaschuk (Gratton, Rotter), rozhodující nájezd Casparsson. Rozhodčí: Erd, Falkner - Hofstätter, Siegel (všichni AUT). Vyloučení: 4:3, navíc Kavanagh 5 min + do konce utkání, Ferland do konce utkání, Gratton (všichni VIE) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3084. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:5, 5:5.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Škadra, Štach, Bořuta, Pláněk, Platil, Vosátko, Stehlík - Říha, Haman, Jarůšek - Lattner, Podešva, Kanko - Šeda, Pucher, Havlík - Trojan, Bartoš, Komínek.
UPC Vienna Capitals: Divis - Bjornlie, Lupaschuk, Casparsson, Insana, Oraze, Lakos, Lanz, Peter - Ferland, Gratton, Rotter - Fischer, Kavanagh, Nageler - Holst, Rodman, Ofner - Seidl, Fichtner, Draschkowitz.

Do první třetiny vstoupila s mnohem větší vervou Vídeň. Houževnatost rakouského týmu byla znát i při pokusech zavěsit puk za Kacetlova záda. Již v páté minutě se dokázal prosadit dobře postavený Martin Oraze, jenž poslal přesnou střelou puk do znojemské svatyně. Znojmo se poté několikrát dostalo do šancí, přesto ale vstupovalo do druhé třetiny s gólovou ztrátou.

Hosté se ve druhé periodě opět připomněli hned v jejím úvodu a Jonathan Ferland překvapil domácího gólmana. Vídeň prokazovala svoji aktivitu smrští střel, z nichž jedna byla s pomocí Daniela Nagelera poslána za brankovou čáru. Orli se pokoušeli zvrátit nepříznivý stav utkání, který se prozatím odehrával pouze v režii Vienny Capitals. Znojemskou smůlu přetrhl Jan Lattner, kterému se na začátku pětiminutové přesilové hry podařilo zavěsit puk do hostující branky. Jihomoravští hokejisté se v početní výhodě nadále tlačili do útoku a před vídeňskou klecí hořelo. Snížit na rozdíl jednoho gólu se podařilo opět Janu Lattnerovi, jenž doklepl za Divisova záda vyražený puk - 3:2. Rozdíl jednoho gólu motivoval Adama Havlíka, který z rychlého brejku vyrovnal stav zápasu.

Hned po úvodním buly posledního dějství se od modré čáry prosadil svou přesnou střelou Benoit Gratton a Znojemští opět ztráceli. Vídeň si vytvořila dlouhodobý tlak před domácí klecí a znovu odskočila na rozdíl dvou branek zásluhou Rosse Lupaschuka, na jehož zakončení již Kacetl nedokázal zareagovat. Orli se nevzdali a snažili se dostat hosty pod tlak, ze zvýšené aktivity těžil Martin Podešva, který se chopil odraženého kotouče a prostřelil Divise. Znojmo dále vyvíjelo tlak na vídeňskou obranu a těsně před koncem třetí třetiny srovnal skóre bombou od modré čáry Antonín Bořuta, který touto střelou dovedl utkání do prodloužení.

V prodloužení byli Orli aktivnějším celkem, ale nastavený čas jim nestačil k tomu, aby zavěsili puk do Divisovy branky, i když Bořuta či Lattner k tomu měli velmi blízko. V samostatných nájezdech se prosadil pouze jediný hráč, a to vídeňský obránce Peter Casparsson , který tak zajistil svému týmu bod navíc.

Karel Soudek (Znojmo): S výsledkem jsme velmi spokojení. Je potřeba vzít na vědomí kvalitu, jakou Vídeň disponuje. Máme tady spoustu mladých hráčů a takový zápas je pro ně zkušenost k nezaplacení. Prohrávali jsme o tři branky, zpátky do zápasu nás dostala pětiminutová přesilovka. Znovu jsme dotáhli náskok soupeře až na 5:5, ale pak bohužel nevyužili přesilovku v prodloužení. Je třeba přiznat, že Vídeň má velmi dobré mužstvo, silné v osobních soubojích a jejich první pětka nás vždy přehrávala.