Klagenfurt potvrdil roli favorita

2.10.2011 | Lukáš Caha

Klagenfurt - Ani na ledě rakouského Klagenfurtu se znojemským hokejistům nepodařilo bodovat. Letošní lídr a loňský vicemistr soutěže nedal Orlům témeř šanci a během šesti minut v úvodním dějství se dostal do tříbrankového náskoku, který domácí tým navýšil i ve druhé třetině během přesilové hry o další dvě branky. Jedinou trefu českého týmu zaznamenal tři minuty před konečnou sirénou Jan Šeda.

8.kolo, neděle 2. 10. 2011, 17:30
Klagenfurt
Branky a nahrávky: 11. Herburger (Furey, Hager), 15. Kalt (Koch, Ratz), 17. Pirmann (Herburger, Geier), 36. Koch (Furey, Spurgeon), 37. Lammers (Kalt, Swette) - 58. Šeda (Pucher). Rozhodčí: Sicorchi, Veit - Kaspar, Podlesnik. Vyloučení: 5:6, navíc Platil (ZNO) DKU. Využití: 2:0. Diváci: 3920. Průběh utkání: 5:0, 5:1.
EC-KAC: Swette - Siklenka, Reichel, Holzer, Furey, Isopp, Ratz, Herrnegger, Pirmann - M. Geier, Herburger, S. Geier - Scofield, Spurgeon, Hager - Lammers, Koch, Kalt - Brandner, Hundertpfund, Schellander.
ORLI ZNOJMO: Sáblík (21. Kacetl) - Platil, Pláněk, Štach, Škadra, Hájek, Vosátko, Stehlík, Bořuta - Lattner, Podešva, Kanko - Šeda, Pucher, Říha - Trojan, Haman, Havlík - Jarůšek, Bartoš, Komínek.

Sedmým soupeřem Znojma v EBE lize byl v neděli večer rakouský Klagenfurt. Do branky se letos vůbec poprvé postavil Lukáš Sáblík. Změny doznaly po nevydařených duelech také obranné dvojice.

První minuty přinesly poměrně vyrovnaný hokej, ovšem postupem času začali domácí dostávat nováčka ligy pod tlak. V jedenácté minutě otevřel skóre zápasu Raphael Herburger. Následovala přesilovka Klagenfurtu a další branka v síti Jihomoravanů. Tentokrát se prosadil Dieter Kalt. Ani za tohoto stavu však úvodní dějství neskončilo. V sedmnácté minutě navýšil náskok Markus Pirmann.

Před začátkem druhé dvacetiminutovky došlo ke střídání gólmanů Znojma. Mezi tyče se vrátil Ondřej Kacetl. Nebezpečnou střelu vyslal od modré obránce Pláněk, ovšem brankář Swette se vytáhl parádním zákrokem. Ani během dvou následujících přesilových her svěřenci trenéra Soudka neskórovali, a tak si řekli o slovo Rakušané a to hned dvěma rychlými góly. Nejprve zužitkoval výhodu pět na tři Thomas Koch střelou příklepem, a když už byl český tým ve čtyřech, trefil se i John Lammers, který našel před Kacetlem odražený kotouč.

V závěrečném dějství si Klagenfurt zahrál další dvě přesilovky, avšak na změnu stavu to tentokrát vliv nemělo. Domácí tým byl s pětibrankovým náskokem spokojený a do útoku se příliš nehrnul. Orli se však snažili výsledek alespoň kosmeticky upravit. Povedlo se to necelé tři minuty před závěrečnou sirénou, kdy vystřelil ihned po vhazování ke vzdálenější tyči Jan Šeda a kotouč si našel cestu za brankovou čáru.

Poslední minutu utkání odehrál Klagenfurt ve čtyřech, ovšem další puk za záda již Swette proniknout nenechal. Oba dva body tak zůstávají v Rakousku a nováček ligy se nadále musí spokojit s jediným vítězstvím a předposledním místem v tabulce.

Karel Soudek (Znojmo): Musím říct, že v prvních deseti minutách jsme hráli velmi dobře. Možná jsme byli dokonce i lepší než domácí KAC, ale poté jsme inkasovali tři jednoduché góly, které by, dle mého názoru, měl gólman chytat. Vstřelili jsme jen jednu branku, což je taky problém.