Orli vzali Red Bullu křídla

9.10.2011 | Marcela Procházková, Lukáš Caha

Znojmo - Znojmu se podařilo zvítězit po druhé v řadě, a to hned nad jedním z historicky nejsilnějších celků rakouské ligy. Už v úvodní třetině si Orli zajistili dvoubrankové vedení po gólech Jana Platila a Jana Šedy. Hostujícímu Salzburku se podařilo v celém duelu prosadit pouze jedenkrát a to v polovině zápasu. Naopak ve dvaapadesáté minutě znovu inkasoval, tentokrát se trefil Peter Pucher. Přestože to hosté ještě zkoušeli i bez gólmana, Jihomoravané se ubránili a připsali si do tabulky zasloužené dva body.

10.kolo, neděle 9. 10. 2011, 17:30
Salzburg
Branky a nahrávky: 9. Platil (Komínek), 19. Šeda (Lattner), 52. Pucher (Havlík, Platil) - 28. Trattnig (Raffl, Heinrich). Rozhodčí: Schimm, Veit - Nikolic, Hollenstein. Vyloučení: 5:5, navíc Trattnig (SAL) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 2150. Střely na branku: 27:21. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
ORLI ZNOJMO: Landsman - Platil, Vosátko, Hájek, Štach, Bořuta, Pláněk, Stehlík - Lattner, Šeda, Kanko - Říha, Pucher, Havlík - Jarůšek, Bartoš, Komínek - Beroun, Haman, Podešva - Trojan.
EC Red Bull Salzburg: Tordjman - Trattnig, Aubin, Lynch, Heinrich, Pallestrang, Schlacher, Mühlstein, Duller - Rafl, Earl, Latusa - Williams, Abid, Bois - Kristler, Erlich, Schiechl - Unterweger, Pöck, Hofer.

První dvacetiminutovka přinesla poměrně rychlý a bojovný hokej. Znojmo za úřadujícím mistrem vůbec v ničem nezaostávalo a bylo mu rovnocenným soupeřem. Pět minut od úvodního buly si zahráli hosté svoji první přesilovku, ovšem příliš střel na Landsmana nevyslali. Orli se čím dál více tlačili do útoku. V osmé minutě obdržel kotouč do jízdy Jan Platil, který z nulového úhlu vystřelil na Tordjmana. Kotouč se ke smůle gólmana odrazil od brusle a poprvé rozsvítil červené světlo za brankou.

Salzburg byl patrně rychlým gólem domácích zaskočen a stáhl se více do obrany. Ani to však nezafungovalo a Tordjman kapituloval v osmnácté minutě podruhé. Do samostatného úniku se dostal Lattner, kterého hostující gólman ještě vychytal, avšak na dorážku Jana Šedy byl již krátký.

Ve druhé třetině se rakouský celek zvedl a před Landsmanem se objevoval častěji. Na druhé straně měl velkou šanci ke skórování ve čtyřiadvacáté minutě Podešva, ovšem střelou z kruhu trefil jen brankovou konstrukci.

V osmadvacáté minutě hrál početní výhodu Red Bull. Matthias Trattnig vystřelil od modré a kotouč si udělal cestu až za nic nevidícího znojemského gólmana, který inkasoval po dlouhých osmdesáti sedmi minutách! Orli mohli znovu odskočit o dva góly, ale Beroun trefil při samostatném úniku jen horní tyčku.

Na začátku třetí periody si zahrál český tým krátkou přesilovku pět na tři. Hostující obrana však byla pozorná a znojemským střelcům skórovat nedovolila. Ani Salzburgu se během početních výhod nedařilo. Ve dvaapadesáté minutě vystřelil na Tordjmana Havlík, kotouč se odrazil, našel jej Peter Pucher a tým v černých dresech šel znovu do dvoubrankového vedení.

Minutu a půl před koncem odvolal Red Bull gólmana, ovšem nedařilo se mu přejít přes střední pásmo a dostat soupeře pod tlak. Dva cenné body si tak to tabulky připisují Orli.

Martin Stloukal (Znojmo): Změnili jsme systém a tím pádem se samozřejmě změnil i přístup hráčů. S dnešním zápasem jsem spokojený. Přešli jsme k systému, který jsem praktikoval loni u juniorů. Jsem přesvědčený, že tím, jak tvrdě jsme pracovali v létě na kondici, je tento systém ten nejlepší. Konkrétněji o něm ale nechci mluvit.