Jihomoravský vítr Chorvatům nepřál, Orli zvítězili rozdílem třídy

14.10.2011 | Lukáš Caha

Znojmo - Po přesvědčivém výkonu si znojemští hokejisté připisují do tabulky třetí výhru v řadě. Tentokrát porazili na své půdě chorvatský Záhřeb. Již během prvních čtrnácti minut odskočili svému soupeři po brankách Petra Kanka, Jiřího Berouna a Richarda Jarůška o tři branky. Přestože se snažil Medveščak ještě vrátit do zápasu, Orli přidali dalších pět gólů. Tentokrát z holí Tomáše Komínka, Davida Hájka, Vladimíra Říhy, Richarda Jarůška a Martina Pláňka.

11.kolo, pátek 14. 10. 2011, 19:15
Záhřeb
Branky a nahrávky: 8. Kanko (Šeda, Lattner), 11. Beroun (Bořuta, Kanko), 14. Jarůšek (Komínek), 23. Komínek (Jarůšek), 30. Hájek (Kanko, Pucher), 36. Říha (Bořuta, Havlík), 48. Jarůšek (Podešva), 59. Pláněk (Havlík) - 16. Kinasewich (Day), 34. Kinasewich (Day). Rozhodčí: Červeňák, Erd - Hofer, Hütter. Vyloučení: 6:7, navíc Kanko (ZNO) 10 min OT, Morency (ZAH) 5 + DKU, Pokulok (ZAH) 10 min OT. Využití: 2:2. Diváci: 2560. Střely na branku: 28:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 8:2.
ORLI ZNOJMO: Landsman - Platil, Škadra, Hájek, Štach, Bořuta, Pláněk, Stehlík - Lattner, Šeda, Kanko - Říha, Pucher, Havlík - Jarůšek, Bartoš, Komínek - Beroun, Haman, Podešva.
KHL Medveščak Zagreb: Vasiljević - Letang, MacAulay, Sertich, Delmore, Pokulok, Waugh, Martinović, Šijan - Zanoški, Brine, Kostović - Kinasewich, Naglich, Banham - Trukhno, Day, Morency - Kanaet, Blagus, Koren.

V první periodě utkání mezi Záhřebem a domácími Orly byl k vidění velice bojovný, rychlý styl hry. Již v sedmé minutě po krásné akci se prosadil Petr Kanko, který otevřel skóre zápasu ve prospěch domácích. Po dalších čtyřech minutách hry jej následoval Jiří Beroun, který ujel s Bořutou a mladého brankáře Vasiljeviče překonal bez sebemenších problémů, když zakončoval do odkryté brány. Tím ale gólový kolotoč neskončil, tři minuty po druhém gólu skóroval Richard Jarůšek. Rozhodčí nechtěli nejdříve gól uznat, puk se dostal za záda brankáře tečován rukou hostujícího obránce, nakonec jej ale uznali. Hosté ale v první třetině neřekli své poslední slovo, když oslabení využil Ryan Kinasewich a upravil tak skóre, se kterým oba celky odcházely do kabin.

Druhá třetina začala opět velice rychlým a dynamickým hokejem, tato hra přinesla hned ve druhé minutě ovoce domácím, po hrubé chybě hostů Jarůšek nahrál Tomáši Komínkovi, který se zjevil sám před svatyní hostů a navýšil skóre Jihomoravanů o další gól. Bezprostředně po gólu nastala na kluzišti napínavá situace, Lattner zůstal na ledě s vyraženým dechem, jeho spoluhráči ale přispěchali rychle a nic se tak nestalo. Dalších pět minut hry byly k vidění šance na obou stranách, kapitán Orlů Beroun dokonce rozezvučel tyč, kýžený pátý gól ale dal až David Hájek, který tvrdou střelou vsítil puk za záda Vasiljeviče.

Následující dění měli v rukou Znojemští, v třicáté první minutě se ale na ledě strhla pravá bitka mezi Petrem Kankem a Pascalem Morencym, která skončila na straně Záhřebu osobním trestem, na straně Orlů dvojitým dvouminutovým trestem. Hosté vstřelili svůj druhý a poslední gól holí Ryana Kisanewiche, který dorazil za Landsmanova záda odražený kotouč. Poslední velkou akcí druhého dějství byl gól Vladimíra Říhy, jenž dorazil puk do svatyně Záhřebu.

Čtyřbrankový náskok po čtyřiceti minutách přinesl na znojemské hokejky klid a na chorvatské smíření s nepříznivým vývojem utkání, tím spíš když ve 48. minutě Richard Jarůšek minutu po návratu z trestné lavice byl u volného puku dříve než Vasiljevič a doklepl za brankovou čáru. Veškerá snaha hostů o jakýkoliv náznak zvratu byla brzděna nedisciplinovaností Medveščaku, který strávil dalších šest minut třetí části v oslabení. Konečnou podobu skóre a vysoké výhře Orlů stanovil minutu a čtvrt před závěrečnou sirénou Martin Pláněk tvrdou střelou od modré. Jedinou kaňkou na úspěšném večeru tak pro domácí bylo odstoupení Jana Lattnera a Petera Puchera v průběhu duelu.

Martin Stloukal (Znojmo): Musím říct, že jsem měl ze zápasu velké obavy. I když tomu výsledek neodpovídá, utkání bylo strašně těžké. Z posledních tří soupeřů byl tento podle mě ten nejtěžší. Mají silné hráče, dobrý systém hry, jsou organizovaní, ale dnes už prostě chci věřit, že kluci pochopili náš systém a budeme ho hrát dál.

Marty Raymond (Záhřeb): Zklamali jsme sami sebe. Poslední měsíc jsme podávali dobré výkony, ale dnes jsme to prostě nebyli my, ztráceli jsme puky a nehráli hokej, na který jsme zvyklí. Sebevědomí týmu pramení z brankářů a když máme své první dva gólmany zraněné, je to pak o dost těžší.