Vítězná šňůra Orlů končí, padli v prodloužení

23.10.2011 | Jana Šremrová, Lukáš Caha

Znojmo - Hokejové Znojmo v nedělní podvečer sledovalo souboj dvou týmů s dravcem ve znaku, na jih Moravy tentokrát zavítali hosté z Villachu. Skóre utkání před zraky slušně zaplněné arény otevřel v první třetině Markus Peintner. Domácí se však nenechali zahanbit a zcela ovládli prostřední dvacetiminutovku, nejdříve srovnal Adam Havlík a další trefu přidal Martin Pláněk. Villachu se podařilo ještě před závěrečnou sirénou vyrovnat, a tak se zápas nakonec rozhodoval v nastaveném čase, kdy z brejku těžil Kevin Mitchell. Orli si tedy po čtyřech vítězných utkáních odnášejí do kabiny první prohru 2:3 v prodloužení.

14.kolo, neděle 23. 10. 2011, 17:30, Znojemský hokejový stadion
Villach
po prodloužení
Třetiny: 0:1, 2:0, 0:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 32. Havlík (Hájek, Pucher), 38. Pláněk (Haman) - 16. Peintner (Kaspitz), 51. Petrik (Craig, Kaspitz), 65. Mitchell (Kaspitz, Peintner). Rozhodčí: Kamsek, Trilar - Ettlmayr, Hribar. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2412. Střely na branku: 46:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3.
ORLI ZNOJMO: Landsman - Stehlík, Škadra, Hájek, Štach, Bořuta, Pláněk - Podešva, Šeda, Kanko - Říha, Pucher, Havlík - Jarůšek, Bartoš, Komínek - Beroun, Haman, Staněk - Trojan.
EC Villacher SV: Starkbaum - Mitchell, Wiedergut, Weller, Bacher, Kuznik, Ofner - Craig, Kaspitz, Peintner - Petrik B., Damon, Razingar - Hartl, Martinz, Sleigher - Platzer, Petrik N., Köfeler.

Úvod utkání přinesl poměrně vyrovnanou hru. Dobrou příležitost před hostujícím gólmanem měl Podešva, jehož nízká střela z mezikruží byla sražena gólmanem do ochranné sítě. Na druhé straně zahrozil Köfeler, ale také znojemská obrana byla pozorná. V desáté minutě si zahrál rakouský tým první přesilovku. Orli však nedovolili soupeři vytvořit si větší gólovou šanci.

Až v šestnácté minutě se na časomíře měnilo skóre. Ovšem na jiné straně, než by si domácí diváci přáli. Roland Kaspitz přihrál z rohu kluziště dobře najíždějícímu Markusovi Peintnerovi, jenž bekhendem přehodil beton Landsmana.

Také ve druhém dějství byl k vidění útočný hokej ze strany domácích a defenzivní hra v podání Villachu. Velkou šanci k vyrovnání měl Štach, ale jeho přesnou střelu nakonec Starkbaum vyrazil. V polovině základní hrací doby se domácím nabídla přesilovka, avšak skórovat se podařilo, až už byl soupeř v pěti. Střelu Davida Hájka od modré vyrazil hostující brankář před sebe, k puku se dostal Adam Havlík a ten nekompromisně zavěsil.

V závěru třetiny si hostující letci ještě vyzkoušeli početní výhodu, ale tým Martina Stloukala je do pásma příliš nepouštěl a ve čtyřech dokonce skóroval. Střela Martina Pláňka se odrazila od brusle obránce a šťastně zapadla za brankovou čáru. Ještě v téže třetině si Znojemští vytvořili útočný tlak, avšak třetí branku se již vsítit nepodařilo. Havlík trefil tyč.

V sedmačtyřicáté minutě si Orli zahráli minutovou přesilovku pět proti třem. Ke střele se však velmi dlouho odhodlávali, a když Hájek vyslal puk od modré, byl hostující brankář připraven. Villachu se následně nabídly dvě početní výhody pět na čtyři rychle za sebou a tu druhou se mu podařilo zužitkovat. Na konci jednapadesáté minuty vyrovnal projektilem z mezikruží Benjamin Petrik.

Skóre 2:2 po šedesáti minutách o vítězi nerozhodlo. O slovo si tak řeklo prodloužení, které domácí tým začal přesilovkou. Rozhodnout mohl stejně jako v Linci Richard Jarůšek, jenž objel Starkbauma a vystřelil, avšak kotouč našel místo pouze v klíně gólmana.

Pouhých deset sekund před koncem nastaveného času se z protiútoku prosadil Kevin Mitchell a zajistil svému týmu dva body do tabulky.

Martin Stloukal (Znojmo): Soupeř hrál velmi defenzivně. My jsme se na to připravovali, ale v zápase poté neměli štěstí. Důležitým momentem byla samozřejmě přesilovka pět na tři za stavu 2:1, kterou jsme neproměnili. Páteční zápas byl hodně náročný, někteří hráči byli unavení, také teď hrajeme jen na šest obránců.

Mike Stewart (Villach): Jsou to pro nás nesmírně cenné body. Hráli jsme skvěle oslabení, což nám velmi pomohlo. Ve druhé třetině nás sice Znojmo hodně zatlačilo a mělo mnoho nebezpečných šancí, podržel nás ale brankář a ve třetí třetině už jsme hráli lépe.