Znojmo utržilo debakl ve Vídni

25.10.2011 | Lukáš Caha

Vídeň - Poprvé pod vedením Martin Stloukala nezískali znojemští hokejisté v mistrovském utkání EBE ligy ani bod. Na ledové ploše vídeňských Capitals utržili drtivou porážku v podobě 2:9. Na rychlou úvodní trefu Rakušanů našel ještě Petr Kanko odpověď, avšak následně patřil zápas již jen domácím, kteří v každé třetině přidali tři branky, a gólman Landsman v polovině hrací doby opustil klec. Druhý gól Orlů vstřelil v jednapadesáté minutě Vladimír Říha.

15.kolo, úterý 25. 10. 2011, 19:15
Vídeň
Branky a nahrávky: 2. Ferland (Bjornlie, Lupaschuk), 11. Oraze (Robinson, Ofner), 11. Gratton (Ferland, Fortier), 28. Lakos (Robinson, Doležal), 34. Fischer (Seidl, Nador), 34. Gratton (Ferland, Bjornlie), 54. Fortier (Gratton, Lupaschuk), 55. Fortier (Gratton), 57. Ferland (Gratton) - 9. Kanko (Podešva, Šeda), 51. Říha (Havlík, Škadra). Rozhodčí: Červenák, Schimm, Nemeth, Soos. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:0. Diváci: 3600. Střely na branku: 34:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 6:1, 6:2, 9:2.
UPC Vienna Capitals: Stefaniszin - Lupaschuk, Bjornlie, Oraze, Lakos, Casparsson, Insana, Schweda, Lanz - Fortier, Gratton, Ferland - Ofner, Pinter, Nageler - Gunarsson, Robinson, Dolezal - Fischer, Nador, Seidl.
ORLI ZNOJMO: Landsman (34. Kacetl) - Stehlík, Škadra, Štach, Hájek, Bořuta, Pláněk, Haman - Podešva, Šeda, Kanko - Havlík, Pucher, Říha - Jarůšek, Bartoš, Komínek - Staněk, Beroun, Trojan.

Domácí Vídeň vstoupila do zápasu velmi aktivně a již na konci druhé minuty využil přesilovou hru Jonathan Ferland, který prostřelil Landsmana z mezikruží - 1:0. O pár momentů později mohl vyrovnat Komínek, ovšem kotouč jej neposlechl, jak by si znojemský útočník představoval. Z gólu se Orli radovali až v deváté minutě. Petr Kanko zachytil přihrávku Podešvy zpoza branky a neomylně zavěsil -1:1.

Další branky na sebe nenechaly dlouho čekat. V jedenácté minutě přidali Capitals dokonce dvě. Nejprve se z kruhu prosadil Martin Oraze - 2:1, a následně překonal hostujícího gólmana nízkou střelou i Benoit Gratton - 3:1. V závěru třetiny se Znojmu nabídla přesilovka pět na tři, ale Vídeň se bez problémů ubránila.

Také druhá třetina byla pod taktovkou Rakušanů. Orlům se prakticky nic nedařilo a otevřené obrana nabízela domácím příliš mnoho šancí. Tu první zužitkoval Phillipe Lakos, který našel před Landsmanem odražený kotouč a bekhendem jej posunul za brankovou čáru - 4:1. V devětadvacáté minutě unikal sám na Stefaniszina Beroun, ale ani on si s pukem moc nerozuměl a trefil jen rameno brankáře.

Černou minutou byla pro Znojmo i ta čtyřiatřicátá. Během pouhých deseti sekund inkasovali hned dva góly. Mario Fischer se nemýlil po přihrávce z rohu - 5:1, a poté při samostatném úniku rozvlnil síť hostů i Benoit Gratton - 6:2. Tato branka již vyhnala Filipa Landsmana z branky a po pětizápasové absenci se do ní postavil znovu Ondřej Kacetl.

Závěrečnou periodu začala Vídeň ve čtyřech. Pucher mohl po učebnicové kombinaci snížit, ale i tentokrát byl Stefaniszin připravený. Překonat se jej podařilo až v jednapadesáté minutě, kdy se v kruhu ocitl zcela osamocený Vladimír Říha a rakouský gólman kapituloval podruhé - 6:2.

Přesilovka čtyři na tři o tři minuty později přinesla domácím ovoce. Francois Fortier zakončoval do zcela odkryté branky - 7:2. Také hra čtyři na čtyři Capitals svědčila a Francois Fortier se trefil po minutě hry znovu - 8:2. To však ještě nebylo vše. Rakouští diváci se mohli radovat i z deváté branky, kterou po samostatném úniku vsítil Jonathan Ferland - 9:2.

O vítězi již tedy nebylo pochyb. Znojemští hokejisté si poprvé pod vedením Martina Stloukala nepřipsali jediný bod.

Martin Stloukal (Znojmo): Musím uznat, že Vídeň hrála velmi dobře, naopak naši hráči působili unaveně. Musíme se nyní připravit na pátek, kdy k nám přijede Lublaň. Ve středu budeme mít den volna, hodíme vše za hlavu, ve čtvrtek se začneme připravovat na další zápas a uvidíme.