Orli uklovali vedoucí Linec!

11.12.2011 | Petra Matůšová, Lukáš Caha

Znojmo - Již od úvodních minut byla na jihomoravském ledě k vidění útočná hra, kterou se prezentovala obě mužstva. Na první gól jsme čekali do šesté minuty, kdy účet zápasu otevřel Richard Jarůšek, ještě v první třetině zvýšil po ukázkové souhře Radek Haman. Postupně se začali osmělovat i hosté, kteří nechtěli rezignovat bez boje. Dramatické koncovce dal rozuzlení až Adam Havlík, jenž střelou do prázdné brány ustanovil skóre na 4:2.

31.kolo, neděle 11. 12. 2011, 17:30
Linz
Branky a nahrávky: 6. Jarůšek (Komínek, Hranáč), 12. Haman (Havlík, Podešva), 41. Bořuta (Pucher, Staněk), 60. Havlík (Staněk, Podešva) - 40. Murphy (Ouellette, Baumgartner), 50. Irmen (Hisey). Rozhodčí: Falkner, Kincses - Hütter, Smeibidlo. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváci: 2395. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Bořuta, Stehlík, Pláněk, Štach, Hájek, Hranáč, Vosátko - Staněk, Pucher, Lattner - Podešva, Haman, Havlík - Jarůšek, Bartoš, Komínek - Trojan, Říha, Kanko.
EHC LIWEST Black Wings Linz: Westlund - Veideman, Murphy, Macdonald, Kurtz, Lukas, Mayr, Scholz, Mitterdorfer - Baumgartner, Ouellette, Leahy - Keller, Hisey, Irmen - Grabher Meier, Oberkofler, Mairitisch - Lebler M., Lukas, Lebler B.

Přestože vkročili do zápasu aktivněji hosté a Kacetla pořádně v úvodu provětrali, byli to Orli, kdo se jako první dostal do vedení. V šesté minutě obdržel přihrávku od Komínka stojícího v rohu Richard Jarůšek a ten z bezprostřední blízkosti zavěsil pod horní tyčku.

O šest minut později měli znojemští diváci důvod k radosti znovu. Tentokrát doklepl odražený kotouč za brankovou čáru Radek Haman. Hosté byli dvěma rychlými góly překvapeni, což se projevilo především na jejich aktivitě a Kacetla již do konce třetiny téměř neohrozili.

Ve druhém dějství museli domácí hráči čelit čtyřem oslabením, sami si nezahráli přesilovku ani jednou, přesto se propracovávali do dobrých příležitostí. V šestadvacáté minutě nastřelil Vosátko z prostoru mezi kruhy horní tyč a o pár momentů později se neprosadil ani obránce Bořuta, který unikal sám na Westlunda, přestřelil branku.

Gól byl k vidění až v samém závěru dvacetiminutovky. Sedmadvacet sekund před sirénou zužitkoval přesilovou hru přesnou střelou od modré Curtis Murphy a snížil na rozdíl jediné branky.

Ze stejné pozice střílel v jednačtyřicáté minutě i Antonín Bořuta, kotouč si to namířil nad rameno Westlunda a třiadvacetiletý útočník vrátil Jihomoravanům dvoubrankové vedení. Hosté si ale nedali pokoj a v padesáté minutě zásluhou Dannyho Irmena znovu snížili.

Minutu před koncem odvolal Linec gólmana, avšak to prospělo jen Orlům. Šestnáct sekund před koncem uklidil puk do prázdné klece Adam Havlík a pojistil týmu v černých dresech dvoubodové vítězství.

Martin Stloukal (Znojmo): Hráli jsme dobře první a třetí třetinu. Ty jsme odehráli disciplinovaně a tak, jak jsme se domluvili před zápasem. Ve druhé třetině jsme trochu vypadli z role, čtyři vyloučení proti tak kvalitnímu soupeři jako je Linec, to zákonitě musíte dostat gól. Proti takovým soupeřům se nám samozřejmě hraje lépe, poněvadž sem jezdí hrát hokej a nejedou se sem „řezat“ a to je výhoda.