Pod stromečkem našlo Znojmo dva body

22.12.2011 | Vojtěch Pojer, Lukáš Caha

Znojmo - Z utkání chudého na gólové šance nakonec vyšli vítězně Jihomoravané. Po dvou dvacetiminutovkách zelo skóre obou týmů prázdnotou, teprve ve čtyřicáté druhé minutě se za domácí trefil oslavenec Radek Haman. Hosté ale našli odpověď již o šest minut později, když využili svoji přesilovou hru. O vítězi tak musely rozhodovat až samostatné nájezdy, když ani prodloužení nerozhodlo. V nich byl jediným úspěšným střelcem Martin Podešva, který tak určil majitele dvou bodů.

33.kolo, čtvrtek 22. 12. 2011, 19:15, Zimní stadion Znojmo
Jesenice
po samostatných nájezdech
Třetiny: 0:0, 0:0, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 42. Haman (Havlík, Podešva), rozh. nájezd Podešva - 49. Magovac (Tavzelj, Manfreda). Rozhodčí: Fajdiga, Smetana - Hofstätter, Siegel. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 2332. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Hranáč, Stehlík, Pláněk, Štach, Hájek, Vosátko - Danton, Šeda, Kanko - Podešva, Haman, Havlík - Lattner, Pucher, Staněk - Jarůšek, Bartoš, Komínek - Říha, Trojan.
HK Acroni Jesenice: Krošelj - Magovac, Tavzelj, Grahut, Erman, Tosic, Rakovic - Bercic, Hafner, Manfreda - Pusa, Dolinsek, Bendik - Brus, Juliano, Zajsek - Sodja, Lahajnar, Hribljan.

Ještě před začátkem utkání byla uctěna památka Václava Havla. Po minutě ticha již mohli hlavní rozhodčí zahájit duel soupeřů z konce tabulky. V první minutě se Jesenici nabídla přesilová hra, ale Kacetl neměl v brance příliš práce. Ani Orli nebyli ve své výhodě úspěšnější a v první dvacetiminutovce se tak diváci žádné branky nedočkali. Blízko tomu byl Kanko, ovšem Krošelj předvedl učebnicový rozštěp, čímž zastavil puk před brankovou čárou.

Druhá třetina nebyla na gólové šance o nic bohatší. Danton sice ve čtyřiadvacáté minutě nastřelil břevno, ale o pár minut později si musel odpykat dvouminutový trest za hákování. Ani této výhody Slovinci nevyužili. Čtyři minuty před koncem periody se neprosadili ani domácí při hře pět na tři. Stehlík ani Pláněk od modré neuspěli. Stejně tak Danton z mezikruží.

Důvod k radosti měli znojemští diváci až ve dvaačtyřicáté minutě. Dnes dvaačtyřicetiletý Radek Haman dostal přihrávku od Havlíka před branku, kde zcela osamocený procedil kotouč gólmanovi bezi betony. Orlům dodala branka křídla, ale k další radosti to nevedlo. Ba naopak. V devětačtyřicáté minutě vyrovnával se špetkou štěstí Marjan Manfreda, když vystřelil z mezikruží a kotouč se po zemi doklouzal za Kacetla.

Ve zbytku třetiny byly šance k vidění jen sporadicky. Jesenice dominovala výbornou defenzívou, na kterou hledali Jihomoravané recept jen marně. Zápas tak dospěl do prodloužení. Hned v jeho začátku fauloval Štach unikajícího Bendika a rozhodčí nařídili trestné střílení, které znojemský gólman úctyhodně vychytal.

O minutu později trefil tyč z mezikruží Staněk a zápas pomalu ale jistě mířil k samostatným nájezdům. Jesenice své první střílení neužitkovala a úspěšnější nebyl za Orly ani Danton. Jediným přesným exekutorem se stal Martin Podešva a nadělil tak spoluhráčům i fanouškům pod stromeček dva body.

Martin Stloukal (Znojmo): Myslím, že to byl rozhodně těžký zápas. Možná to vypadalo, že jsme nehráli dobře, nebruslili, nedařilo se nám, ale je to zapříčiněno tím, že soupeř přijel bránit. Měli velice dobře zorganizovanou obranu středního pásma. Dnes se musím svých svěřenců zastat, musíme si uvědomit, že soupeř byl kvalitní hlavně v ohledu organizovanosti.

Dejan Varl (Jesenice): Myslím, že nemůžeme být spokojeni. Celých šedesát minut jsme tempo hledali velice těžce, zvláště když jsme hráli v oslabení. V konečném důsledku můžeme být rádi za jeden bod.