1:1, 1:0, 1:4
1/3
2/3

Znojmo nasázelo Jesenici bůra

<em>Znojmo</em> - Velice cenné a důležité vítězství vybojovali znojemští hokejisté v Jesenici. Domácí sice po dvou třetinách vedli o jeden gól, avšak jihomoravští dravci předvedli na začátku závěrečné části velký obrat a třemi brankami otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Soupeř poté sice ještě dokázal snížit a zadělat na drama, ovšem znojemský kapitán Jiří Beroun gólem do prázdné branky rozhodl o konečném výsledku střetnutí. Ve velké formě se do sestavy Orlů vrátil po menší pauze obránce Lubomír Štach, který si připsal v zápase tři body za dvě branky a jednu asistenci.

Ihned na začátku duelu mohli udeřit domácí, když po chybě znojemských zadáků ujížděl sám na Landsmana Antti Pusa, ovšem hostující brankář svůj tým podržel. V polovině první třetiny uzamkli hokejisté Jesenice Orly v jejich pásmu. Ankerst sice ještě v dobré pozici minul, avšak o pár vteřin později se Marjan Manfreda už nemýlil. Slovinský tým se tak trefil po 154 minutách bez gólu. Za hosty zkoušel odpovědět Havlík, ale Fikrt jeho pokus kryl. Orli však přeci jen do konce první periody vyrovnali. Po rychlé kombinaci úspěšně pálil obránce Lubomír Štach.

Ve druhé dvacetiminutovce dostali nejprve znojemští možnost přesilovky, kterou však nevyužili a přišel trest. Ve 25. minutě vrátil vedení na stranu domácích Branislav Bendik, jenž tak zaznamenal svůj první přesný zásah. Za Znojmo mohl vzápětí odpovědět Podešva, ale Fikrt předvedl parádní zákrok, za který byl odměněn velkým potleskem z hlediště. Do konce třetiny se do šance ještě dostali Grahut, který nebezpečně pálil z voleje, ale Landsman puk vyrazil, a poté ještě Židan a Berčič, avšak skóre se už neměnilo.

Závěrečné dění patřilo svěřencům kouče Stloukala. Nejprve sice musel ještě znojemský gólman zasáhnout proti Bendíkově pokusu, poté převzali iniciativu hráči s orlem na hrudi. O vyrovnání se střelou od modré postaral další obránce Antonín Bořuta, o půl minuty později už Orli vedli zásluhou Lubomíra Štacha, který využil zmatků v jesenické obraně a vstřelil svůj druhý gól v utkání. Domácí se nechtěli vzdát, Bendik mohl snížit, ale proti byl hostující brankář. Zato Znojmo bylo na koni. Z protiútoku zvýšil náskok Aleš Staněk, navíc ve vlastním oslabení, a pro Jesenici začala být situace opravdu kritická. Naději vykřesal šest minut před koncem zdánlivě neškodnou ranou z dálky Tošič, avšak víc už toho domácí nestihli. V závěru sice ještě zkusili hru bez brankáře, jejich snahu ale utnul trefou do prázdné branky kapitán soupeře Jiří Beroun.

Dejan Varl (Jesenice): Musím říct, že jsme dnes nehráli dobře, přestože jsme po dvou třetinách 2:1 vedli. Ve třetí části jsme poté udělali chyby, které soupeř potrestal. Doufám, že si z toho pro nadstavbovou část vezmeme ponaučení. Musíme se soustředit celých šedesát minut, dodržovat náš systém a jedině tak můžeme očekávat pozitivní výsledek.

Martin Stloukal (Znojmo): Byl to velmi rychlý zápas. Jsem spokojený s naším výkonem, hráli jsme velmi dobře, zejména v přesilovkách. Naše hra byla dobrá už v předchozích čtyřech utkáních. Jsem rád, že hráči dotáhli zápas až do tohoto skóre.