Znojmo poprvé porazilo Vídeň a přiblížilo se branám play-off

31.1.2012 | Lukáš Caha

Vídeň - Ve Vídni začaly padat branky hned od začátku. Ve čtvrté minutě otevřel účet zápasu Antonín Bořuta, avšak domácí využili dvě následující přesilovky a převzali vedení do svých rukou. Vstup do druhé dvacetiminutovky byl pro Orly přímo pohádkový. Zásluhou Martina Podešvy, Jana Lattnera, Adama Havlíka a Petra Kanka odskočili soupeři na rozdíl tří branek. Ještě však nebylo rozhodnuto, neboť Capitals na začátku třetí periody snížili dvěma góly. Do prázdné klece pečetil dva body půl minuty před sirénou Aleš Staněk.

Q5, úterý 31. 1. 2012, 19:15
Vídeň
Branky a nahrávky: 6. Bjornlie, 7. Ferland (Lakos A.), 39. Lakos P. (Insana, Robinson), 42. Rodman (Lakos P.) - 4. Bořuta (Šeda), 22. Podešva (Pucher, Pláněk), 23. Lattner (Bartoš , Hájek), 25. Havlík (Podešva), 37. Kanko (Hranáč), 60. Staněk (Pucher). Rozhodčí: Graber, Potocan - Kaspar, Smeibidlo. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: . Střely na branku: 39:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 4:5, 4:6.
UPC Vienna Capitals: Divis (21. Stefaniszin) - Bjornlie, Lakos A., Oraze, Casparsson, Lakos P., Insana, Fichtner - Gunarsson, Robinson, Ferland - Fortier, Rodman, Holst - Fischer, Pinter, Dolezal - Seidl, Nageler, Draschkowitz.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Hranáč, Stehlík, Pláněk, Štach, Bořuta, Škadra, Hájek, Sova - Danton, Haman, Staněk - Podešva, Šeda, Havlík - Beroun, Pucher, Kanko - Trojan, Bartoš, Lattner.

Prvních šest minut úvodní dvacetiminutovky nabídlo hned tři branky. Nejprve dostal Orly do vedení dělovkou od modré čáry obránce Jan Bořuta - 0:1. Soupeř však do dvou minut během přesilové hry odpověděl. Dan Bjornlie vystřelil z velmi ostrého úhlu, přesto se puk octl za zády Kacetla - 1:1. Následně šli hosté znovu do čtyř a Jonathan Ferland z dorážky otočil vývoj utkání - 2:1.

O patnáct sekund později nastřelil tyč Divisovy branky Staněk. Ani čtyřminutovou přesilovku Jihomoravané nevyužili. Vídeň je téměř k ničemu nepustila. To se však nedá říci o zbývající části první třetiny. Znojmo mělo více ze hry a svého protivníka často uzavíralo v pásmu, ale kýženého gólu se nedočkalo.

Začátek druhé periody domácí Capitals s vystřídaným brankářem zaspali. Ve dvaadvacáté minutě využil zmatku před brankou Jan Podešva a se štěstím dorazil puk za brankovou čáru - 2:2. Netrvalo to dlouho a tým Martina Stloukala se radoval znovu. Tentokrát namířil kotouč od modré do horního rohu branky Jan Lattner - 2:3. Za necelé dvě minuty se opět rozvlnila sít za Stefaniszinem. Po neúspěšném úniku Podešvy se zmocnil puku Adam Havlík, jenž zakončoval již do odkryté klece - 2:4.

V dalších minutách si zahrála Vídeň dvě přesilovky, ale soupeř výborně bránil a čtyři minuty před sirénou dokonce skóroval Petr Kanko po individuální akci za brankou, kdy několika obloučky vyčkal na vhodný okamžik a následně protlačil bekhendem puk za rakouského gólmana - 2:5.

Přelom druhé a třetí třetiny vyšel lépe Capitals. V devětatřicáté minutě prostřelil obranný val před znojemskou svatyní Philippe Lakos - 3:5 a na začátku další periody uspěl v samostatném úniku Marcel Rodman - 4:5. Jihomoravané se tak o výsledek mohli začít strachovat. Ještě hůře bylo při oslabení tři na pět, ale Vídeň se naštěstí prosadit nedokázala.

V šestapadesáté minutě nastřelil Pinter tyčku za Kacetlovými zády. Rozhodčí ještě zkoumali situaci na videu, ale gól správně neuznali. Čím více se blížil konec zápasu, tím se domácí dostávali do většího tlaku. Ten kulminoval při hře bez brankáře. Aleš Staněk se však dokázal osamostatnit a střelou mezi tři tyče pečetit první vítězství svého týmu proti hlavnímu městu Rakouska - 4:6.