Fehérvár
1/3
2/3

Znojmo poprvé poznalo hořkost porážky

<em>Znojmo</em> - Orli stejně jako vloni podlehli v prvním domácím zápase Fehérváru. Už v šesté minutě ale otevřel skóre utkání Kyle Wharton. Hostům se podařilo do konce první dvacetiminutovky vyrovnat. Druhá část kopírovala první, domácí se opět dostali gólem Richarda Jarůška do vedení, ale Čerti znovu náskok smazali. O vítězi rozhodla poslední třetina, v níž Maďaři přidali tři branky, na které Jihomoravané nenašli řádnou odpověď. Skóre utkání se tedy zastavilo na číslech 3:5.

Úvod utkání vyšel domácím. V páté minutě při vyloučení Mihályho si až před branku sjel Kyle Wharton a přesnou střelou k bližší tyči překonal brankáře Bálizse. Další průběh první dvacetiminutovky poznamenala vyloučení. Orli šli ve 14. minutě do tří a nabídnutou šanci využil dorážkou do odkryté branky loňský nejlepší střelec EBEL István Sofron.

Domácí se za vyrovnaného stavu tlačili dopředu, Wharton trefil bombou od modré tyč, Stehlíka o pár minut později vychytal Bálizs. Vzápětí dostali šanci dvojnásobné přesilovky i domácí, Pucherově lajně se ale zápas nevyvedl a v přesilovkách příliš nebezpečná nebyla. O pár minut později už se fanoušci na stadionu radovali, když do prázdné branky doklepl po odrazu puku nekrytý Richard Jarůšek. V poslední minutě druhé části ale Balázs Ladanyi po skvělé souhře se Sofronem střelou z první překonal natahujícího se Kacetla a vyrovnal na 2:2.

Hosté vstoupili lépe i do závěru třetí části a slovenský bek Juraj Ďurčo potrestal další vyloučení Orlů dorážkou z bezprostřední blízkosti. Znojmo se snažilo vyrovnat, ale naráželo na organizovanou a obětavou obranu maďarského týmu. Při závěrečné hře bez brankáře vítězství Fehérváru pojistil do prázdné branky Balázs Ladanyi, brankám ale ještě nebyl konec. Deset vteřin před koncem snížil z hranice brankoviště Jan Lattner a Kacetl putoval zpět na střídačku, následné prohrané buly ale dalo šanci na pátý zásah do prázdné Arpádu Mihálymu.

Martin Stloukal (Znojmo): Hráli jsme hloupě. Bylo jasné, že Fehérvár sem přijede s defenzivním systémem, nebude chtít hrát. Upozorňovali jsme hráče, že má výborné přesilovky, přesto se v první třetině necháme dvakrát vyloučit do tří. Navíc naše přesilovky dnes byly mizerné, druhá formace dnes šla jako první na čtyři nebo pět výhod a nedala ani gól.

Kevin Primeau (Fehérvár): O našem vítězství rozhodly přesilovky a oslabení. Hráli jsme v nich výborně a celý zápas tvrdě bojovali. Do třetí třetiny jsme nastoupili se zvýšeným sebevědomím a v lepším rytmu a rozhodli o vítězství.