Innsbruck
1/3
2/3

Innsbruck odjíždí z jižní Moravy s prázdnou

<em>Znojmo</em> - Šťastné vítězství vybojovali Orli nad nováčkem z Innsbrucku. V utkání sice dvakrát vedli, ale soupeř dokázal vždy najít odpověď a ve druhé třetině se navíc dostat do vedení. Domácí se tak rázem ocitli v roli dotahujícího týmu, přes pevnou obranu svého protivníka se však dlouho nedokázali prosadit. V závěrečné části ale důležitým gólem vyrovnal Jarůšek a vítězný gól vstřelil devět minut před koncem Pucher. Výhru svého mužstva ještě pojistil trefou do prázdné branky Wharton.

Celek vedený Martinem Stloukalem se v úvodu zápasu sice dostal do menšího náporu, avšak Lattnerova branka v páté minutě nebyla uznána pro postavení útočícího hráče v brankovišti a Fiala následně nastřelil jen tyčku. Úspěšnější nebyl ani soupeř. Kacetl si poměrně snadno poradil s osamoceným McGregorem.

V jedenácté minutě se Orlům nabídla přesilovka. Tu sice nevyužili, avšak skórovali chvíli poté. Zmatku před Tragustem využil Juraj Rožník, jenž poslal své barvy z dorážky do vedení – 1:0. Následně se početní výhoda nabídla i Innsbrucku a Michael Bartlett toho patřičně využil, když namířil puk do horního rohu Kacetlovy klece – 1:1.

Hokej s množstvím šancí se hrál i ve druhé periodě. Aktivita domácích byla odměněna v pětadvacáté minutě, kdy se k odraženému kotouči dostal Jiří Beroun a bekhendem znovu změnil stav – 2:1. Také na tento gól našli Žraloci odpověď. Do mezikruží si dobře najel Herbert Steiner a švihem poslal puk za brankovou čáru – 2:2. Uram následně ve velké šanci těsně minul branku, a tak znovu udeřil soupeř.

V šestatřicáté minutě namířil puk nad lapačku znojemského gólmana Bryan McGregor – 2:3. Jihomoravané se snažili vyrovnat, povedlo se to až na začátku třetího dějství. Richard Jarůšek našel nejrychleji odražený kotouč a vyrovnal – 3:3. Hosté se stáhli do obrany a do šancí se již příliš nedostávali. To Orlům svědčila hra čtyři na čtyři, kdy se po otočce kolem branky prosadil Peter Pucher – 4:3.

V závěru to Innsbruck zkusil ještě bez gólmana, ale závěrečný nápor se nakonec nekonal. Minutu před sirénou se ze středního pásma trefil mezi prázdné tyče Kyle Wharton - 5:3 a o majiteli dvou bodů nebyl pochyb.

Martin Stloukal (Znojmo): Na jejich styl jsme se připravovali, myslím, že jsme se přesně trefili do toho, co Innsbruck bude hrát. Musím ale říct, že soupeř hrál velmi dobře. My jsme byli trochu rozpačití, což pramenilo z toho, že dobře bruslili. Nečekali jsme, že mančaft, který má jen jeden bod, bude takhle dobře bruslit.

Daniel Naud (Innsbruck): První třetina pro nás byla složitá, ale poté jsme se přizpůsobili tempu soupeře a bojovali až do konce. Myslím si, že to byl zatím náš nejlepší zápas.