Orli v Dornbirnu uhájili vítězství

5.10.2012 | Lukáš Peroutka

Dornbirn, Znojmo - Zápas jako na houpačce sehráli znojemští hokejisté na ledě nováčka soutěže z Dornbirnu. Gólové trefy Jarůška, Puchera, Rožníka, Beránka a Bartoše zajistily Orlům po dvou třetinách komfortní vedení 5:1, v poslední části ale domácí během šesti minut stáhli ztrátu na jedinou branku a postarali se o velké závěrečné drama. Znojemský tým už ale těsné vítězství uhájil.

9.kolo, pátek 5. 10. 2012, 19:15
Dornbirn
Branky a nahrávky: 7. MacMillan (Aquino, Bois), 44. Aquino (Henrich, Slivnik), 45. Feichtner, 50. Kozek (Hecimovic, Henrich) - 13. Jarůšek (Šeda), 19. Pucher (Henry, Rožník), 25. Rožník (Uram), 33. Beránek (Strömberg, Wharton), 33. Bartoš (Štach, Lattner). Rozhodčí: Gebei (HUN), Kellner – Hollenstein (oba AUT), Kovac (HUN). Vyloučení: 8:4, navíc Petrik 10 minut, Mitchell (oba DOR) do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 1930. Střely na branku: 34:41. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 4:5.
Dornbirner Eishockey Club: DesRochers (41. Enzenhofer) – Magnan-Grenier, D´Aversa, Henrich, Aarssen, Fussenegger, Slivnik, Häußle, Trummer – Aquino, MacMillan, Bois – Mitchell, Kozek, Hecimovic – Glanznig, MacLean, Petrik – Putnik, Feichtner, Wilfan.
ORLI ZNOJMO: Landsman – Pláněk, Wharton, Henry, Stehlík, Štach, Sova, Bořuta, Škadra – Beránek, Fiala, Strömberg – Uram, Pucher, Rožník – Beroun, Šeda. Jarůšek – Lattner, Bartoš, Komínek.

Domácí po zlepšených výkonech v posledních kolech vstoupili do utkání lépe. Pomohla jim k tomu i brzká přesilovka, díky níž si vytvořili mírný tlak. Ten přinesl několik střeleckých pokusů, s nimiž si Filip Landsman, který dostal přednost ve znojemské brance, poradil. V 7. minutě se už ale Buldoci radovali. Aquino našel přesnou přihrávkou před brankou Logana MacMillana, jenž zblízka pohotově zavěsil.

Orli odpověděli zvýšenou aktivitou a záhy přebrali otěže utkání. Richard Jarůšek využil dlouhý pas Šedy a sám před brankářem DesRochersem zavěsil, na konci první třetiny poté využil přesilovou hru přesnou střelou Peter Pucher. Dobrý výkon Znojma gradoval po přestávce. Juraj Rožník po spolupráci s Uramem zvýšil na 3:1. Nabídnutou dvojnásobnou početní výhodu ve 33. minutě zužitkoval svou první trefou v EBEL Petr Beránek, o šestatřicet vteřin později dokonal skvělou znojemskou pasáž v pokračujícím tlaku David Bartoš.

Vedení 5:1 nenasvědčovalo, že by závěr utkání měl být dramatický. Opak byl ale pravdou. Domácí po návratu z kabin vystřídali brankáře a spolu s ním zcela otočili obraz hry. Luciano Aquino po třech minutách zavelel k obratu využitou přesilovkou, za minutu nachytal Landsmana střelou z dálky Alexander Feichtner a rakouský celek byl na koni. Z velkého tlaku rezultoval v 50. minutě další gól ve znojemské síti, o který se postaral Andrew Kozek a snížil na 4:5.

Teprve pak dokázalo Znojmo zastavit nápor soupeře. Čtyři minuty před koncem Orlům pomohlo vyloučení soupeře za zdržování hry. V samotném závěru pak domácí po oddechovém čase odvolali brankáře a posledních 20 vteřin při vyloučení Urama hráli přesilovku šest na čtyři, vyrovnat už ale nedokázali. Dva body tak odváží domů na dalekou cestu po třetí venkovní výhře této sezóny Znojmo.

Martin Stloukal (Znojmo): Vítězství je pro nás velmi důležité, protože jsme hráli špatně. Není to teď ono. Z toho důvodu jsem rád, že nás už v neděli posílí Bryan Bickell. Věřím, že dokáže týmu pomoci.