Mizerná koncovka připravila Orly o body ve Vídni

26.10.2012 | Lukáš Caha

Vídeň - Ani na druhý pokus Znojmo Vídeň neporazilo. Hosté sice byli po většinu zápasu aktivnější a vytvářeli si více šancí, avšak na domácího gólmana hledali recept jen stěží. Capitals se ve druhé třetině dostali do dvoubrankového vedení, které na začátku další periody snížil svojí první trefou v dresu s Orlem na hrudi Bryan Bickell. Ani hra bez brankáře minutu před koncem však k vyrovnání nevedla. Prosadil se naopak znovu soupeř.

15.kolo, pátek 26. 10. 2012, 17:30
Vídeň
Branky a nahrávky: 27. Fortier (A. Lakos, Seidl), 34. Schiechl (Schlacher, Pinter), 60. Soares (Ferland, Potter) - 46. Bickell (Pucher). Rozhodčí: Kamsek, Kincses - Nemeth, Nothegger. Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 4450. Střely na branku: 31:40. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
UPC Vienna Capitals: Weinhandl - Klimbacher, A. Lakos, Fraser, P. Lakos, Schweda, Potter, Peter - Fortier, Gratton, Rotter - Ferland, Soares, Romano - Schiechl, Pinter, Schlacher - Seidl, Nador, Draschkowitz.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Pláněk, Wharton, Henry, Stehlík, Bořuta, Štach, Tichý - Jarůšek, Fiala, Strömberg - Bickell, Pucher, Havlík - Beroun, Šeda, Lattner - Uram, Bartoš, Beránek - Komínek.

V úvodních minutách měli více ze hry Orli, avšak gólman Weinhandl pohotově zlikvidoval pokusy Puchera, Fialy i Šedy. Blýsknul se i Kacetl, jenž zastavil nebezpečnou dorážku Ferlanda. Vídni se následně nabídly dvě přesilovky. Nejblíže k otevření skóre měl Andre Lakos, když trefil z kruhu tyčku.

Také ve druhé třetině se hostům dařil přechod přes střední pásmo. Ve dvaadvacáté minutě poslal tvrdou střelu do břevna Bickell. Domácí celek hrozil především z individuálních akcí. V sedmadvacáté minutě zapomněla znojemská obrana na Francoise Fortiera, který bekhendovým blafákem poslal žluté barvy do vedení – 1:0.

Orly branka nepoložila a byli nadále aktivnější. Vyrovnat mohl po chvíli Pucher, jenž dorážel střelu Pláňka od modré, avšak kotouč těsně minul branku. Paradoxně skóroval znovu soupeř. Z protiútoku se tentokrát prosadil Michael Schiechl, který z mezikruží zavěsil puk do horního růžku Kacetlovy klece – 2:0.

Na začátku třetí dvacetiminutovky si zahráli první početní výhodu hosté. Kýženého gólu se však dočkali až v šestačtyřicáté minutě. Weinhandl sice švih Bryana Bickella vyrazil před sebe, ovšem na druhou střelu, když znojemský útočník objel branku, již nedosáhl – 2:1. Znojmo se začalo mnohem více soustředit na útok a nechávalo otevřený prostor před Kacetlem. Do brejku se dostal Rotter, ale gólman si s kotoučem poradil.

Minutu před sirénou si trenérské duo Stloukal – Kučírek vyžádalo oddechový čas a odvolalo brankáře. Ještě větší šanci dostali Orli, když musel na trestnou lavici Gratton, avšak do samostatného úniku se dostal Joshua Soares a pečetil vítězství Capitals – 3:1.

Tommy Samuelsson (Vídeň): Jsem po dnešním výkonu spokojený. Naše mužstvo hrálo dobře především v defenzivě, navíc dokázalo proměnit šance, které si připravilo.

Martin Stloukal (Znojmo): Rozdíl byl dnes především v efektivitě před brankou a v proměňování šancí. Honza Lattner měl velkou šanci na vyrovnání, neproměnil. To by se nemělo stávat. Náš forčeking dnes taky nebyl tak dobrý, jako v domácích utkáních. Prohráli jsme, ale sezóna jde dál a v neděli v Innsbrucku musíme vyhrát.