Orli nestačili na Medvědy a odváží si vysokou porážku

30.10.2012 | Jana Šremrová

Znojmo - Tři venkovní zápasy během pěti dnů. Do tohoto nelehkého úkolu se Jihomoravané pustili minulý pátek, k poslednímu utkání tohoto maratonu pak nastoupili v úterý večer, kdy se postavili neoblíbenému soupeři ze Záhřebu. V první třetině však otevřel skóre utkání Medveščak a Orli od té doby jen manko dotahovali. V polovině zápasu se jim sice podařilo vyrovnat zásluhou Richarda Jarůška a Kima Strömberga na 4:4, ale to bylo vše, na co se hosté zmohli. V poslední třetině Záhřeb přidal ještě tři branky do znojemské sítě, a tak si nakonec Znojmo domů odvezlo vysokou porážku 8:4.

17.kolo, úterý 30. 10. 2012, 19:15
Záhřeb
Branky a nahrávky: 5. Miller (Perkovich, Macaulay), 10. Naglich (Jeffrey, Letang), 17. Greentree (Maculay, Jeffrey), 28. Greentree (Jeffrey, Naglich), 40. Perkovich (Božič, Buck), 43. Jeffrey (Greentree, Sertich), 54. Naglich (Sertich, Jeffrey), 58. Kostovic - 6. Bartoš (Uram), 19. Beránek (Bickell, Henry), 33. Jarůšek (Uram, Bartoš), 36. Strömberg (Wharton, Jarůšek). Rozhodčí: Altersberger, Gebei - Ettlmayr, Nemeth. Vyloučení: 10:8. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 5800. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:4, 8:4.
KHL Medveščak Zagreb: Kristan - Macaulay, Božič, Letang, Waugh, Sertich, Martinovič, Trstenjak, Sijan - Greentree, Jeffrey, Naglich - Miller, Buck, Perkovich - Zanoski, Brine, Fraser - Yelovich, Leavitt, Kostovic.
ORLI ZNOJMO: Landsman (21. Kacetl) - Pláněk, Wharton, Stehlík, Henry, Lattner, Štach, Bořuta - Komínek, Fiala, Strömberg - Bickell, Pucher, Beránek - Beroun, Šeda, Rožník - Uram, Bartoš, Jarůšek - Havlík.

Medveščak nastoupil do utkání proti Znojmu v dobré formě a ihned od začátku zápasu byl týmem, který udával tempo hry. Nejprve propásl svoji šanci Leavitt, jehož střela minula bránu, o něco později ale využil Landsmanovy nepozornosti Adam Miller. Znojemskému brankáři vypadl puk po střele z ostrého úhlu a osamocený Miller střílel prakticky do prázdné klece, 1:0. Na tento gól ale našli znojemští hokejisté rychlou odpověď, o 36 vteřin později se rozsvítilo i světélko za Kristanovou svatyní. Rána z hole Davida Bartoše skončila s odrazem o beton chorvatského gólmana v síti, 1:1.

Hokej jako na houpačce byl k vidění i nadále, obě strany měly četné šance, žádný z týmů z nich však nedokázal těžit. Až v 10. minutě získal Záhřeb opět vedení, když se ve vlastním oslabení dostal k puku Adam Naglich a rychlý brejk zakončil přesnou střelou, 2:1. Soupeř ve své krasojízdě pokračoval i nadále a po několika dobrých pokusech, které Landsman zničil, zvýšil svůj náskok. Po chybě ve znojemské obraně tečoval přesnou přihrávku chorvatské posily z NHL Jeffreyho Kyle Greentree stojící u levé tyče, 3:1. Ofenzivní podívaná neskončila, necelé dvě minuty před koncem třetiny snížil manko svých barev střelou z mezikruží Petr Beránek, 3:2.

Ten, kdo předpokládal, že se oba týmy v prostřední dvacetiminutovce zaměří více na obrannou činnost, se velice spletl. Znojmo však přistoupilo k výměně brankářů, mezi tyče se postavil Ondřej Kacetl, to vývoj utkání ale mnoho nezměnilo. Domácí měli většinu času puk na svých hokejkách a to i v oslabení, Znojmo trápila nepřesnost přihrávek a špatné zakončení. Svoji druhou branku v utkání vrátil Chorvatům dvougólové vedení Kyle Greentree, který přesnou přihrávku Jeffreyho umístil přímo mezi Kacetlovy betony, 4:2. Orli to nevzdali, v přesilové hře se ještě nedokázali prosadit, ale vytvořili si menší tlak a z něho následně těžili, když se do přečíslení dostal Uram s Bartošem. Slovenský útočník poslal kotouč do brankoviště, kde ho za čáru doklepl Richard Jarůšek, 4:3.

Chorvati však dál hrozili i ve čtyřech, Jeffrey ale na Kacetla nevyzrál. O pár okamžiků později vrátil Jihomoravany zpět do hry Kim Strömberg, který ideální tečí srovnal, 4:4. Medvědy inkasované branky nevyvedly z rovnováhy a i nadále poctivě zaměstnávali Kacetla, ten vždy stál na správném místě. Všichni fanoušci v hale už počítali s tím, že budou týmy do posledního dějství nastupovat za vyrovnaného stavu, ale těsně před hvizdem sirény dělovkou z pravého kruhu upravil skóre na 5:4 Nathan Perkovich.

I do poslední části vstoupily celky s otevřenou obranou, Kacetl se blýskl zákroky proti střelám Serticha a Petroviche. Na ránu Dustina Jeffreyho byl ale krátký. Hvězda z NHL zužitkovala výhodu jednoho muže v poli navíc, když přesně namířila pod břevno, 6:4. Následně hosté ztratili disciplínu, a umožnili tak domácím, aby se více dostávali do šancí. Andy Sertich, který nastoupil ke svému dvoustému utkání v lize, tvrdou ránou využil další přesilovku, 7:4. Následně byla výhoda přesilové hry nabídnuta i hostům, ti ovšem nedokázali protlačit kotouč do sítě. Svoji smůlu si Češi vybrali v 58. minutě, když Kacetl při rozehrávce nahozeného puku trefil hůl dojíždějícího Daria Kostovice, který bez problémů zasunul do prázdné klece, 8:4.