Graz
1/3
2/3

Devětadevadesátky zůstávají pro Znojmo zaklety

<em>Znojmo</em> - Ani na třetí pokus se znojemským hokejistům nepodařilo zdolat rakouský Graz. V pětadvacáté minutě prohrávali již o čtyři branky a gólmana Ondřeje Kacetla vystřídal ve stejném čase Filip Landsman. To se zdálo jako dobrý tah, Graz na vystřídaného brankáře recept nenašel, avšak Orli ani přes trefy Aleše Sovy a Kima Strömberga již nevyrovnali.

Podruhé během 48 hodin zkřížili hokejky Orli ze Znojma a Graz 99ers. Úvod zápasu v mnohém připomínal první nedělní duel v Rakousku. Celek ze Štýrska důrazně napadal, vytvářel si střelecké pozice i šance a jen díky dobře chytajícímu Kacetlovi a troše štěstí neprohrávalo Znojmo už od samotného úvodu. Po Latendresseově dorážce a obrovském zmatku v brankovišti poskakoval puk centimetry od brankové čáry, za ni se ale nedostal.

Nejproduktivnější hráč Grazu Olivier Latendresse si spravil chuť ve 12. minutě. Tehdy hosté pokračující převahu vyjádřili díky dorážce za ležícího Kacetla také gólově. Orli sice na ledě nabruslili kilometry a dali do zápasu maximální nasazení, s kotoučem ale hráli po většinu času hosté. Když už se znojemští hráči dostali do útočné fáze, brzdily je nepřesnosti a špatné přihrávky vynucené dobrou defenzivou 99ers.

Téměř definitivní rozhodnutí pak přišlo na začátku druhé třetiny. V rozmezí necelých dvacet minut dal Graz tři branky. Nejprve byl Kacetl v oslabení krátký na sérii dorážek, z nichž tu poslední měl na svědomí Matthias Iberer. O chvíli později využil zmatku ve znojemské defenzivě precizním zakončením znovu Olivier Latendresse a rozklad domácích dokonal za dalších třicet vteřin Rob Wren osamocený u pravé tyče brány. Kacetla poté vystřídal v bráně Filip Landsman.

Obraz hry se v dalších minutách přeci jen změnil. Znojmo mělo více puk na holi a jiskru naděje mu v závěru druhé části vlila přesilovková trefa Aleše Sovy od modré, jeho první gól v orlím dresu. Ve třetí části pokračovala snaha Orlů alespoň o korekci výsledku. Fiala se Strömbergem nejprve ve 49. minutě na hranici brankoviště neprotlačili puk za čáru, o minutu později už ale Kim Strömberg byl v podobné situaci důraznější a snížil na 2:4. To však bylo vše. Dobré šance nevyužili Pucher s Uramem, nedařilo se ani Bickellovi, a tak Graz vyhrál i osmé z devíti vzájemných střetnutí s Orly v Erste Bank lize.

Martin Stloukal (Znojmo): Zápasy s Grazem jsou těžké. Je to tým, který hraje prakticky stejný styl jako my. Dostali jsme trochu nešťastné góly, na druhou stranu ve třetí třetině jsme se narozdíl od minulého utkání zvedli a už to bylo o něčem jiném. Rozhodovala i větší zkušenost a fyzická síla na straně soupeře. Neproměnili jsme přesilovky, a to jsou momenty, které v takovém zápase potřebujete využít.

Mario Richer (Graz): Znojmo hraje prakticky stejný herní styl jako my. Daří se nám proti nim vyhrávat, ale nikdy to není jednoduché utkání. Vždy rozhodují maličkosti, aktuální forma. Vytvořili jsme si poměrně hodně šancí. Skvěle zahrál první útok a podržel nás gólman.